Forum

Class Library Conne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Class Library Connection hata

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hatam nerde? 

Burda yapmak istediğim şey, baza tarafında connection kurmak istiyorum, sonra bu connection-dan Main tarafında yararlanacağım:(.... Bu hatadan kurtulursam tabi :).

Gönderildi : 15/01/2010 10:28

(@AhmetASLAN)
Gönderiler: 32
Eminent Member

string str;
str = ConfigurationManager.ConnectionStrings["conn"].ConnectionString;
SqlConnection constr = New SqlConnection(str);

şeklinde dener misin?

Gönderildi : 18/01/2010 12:47

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tabi denerim. Yarin sonucunu yazarim. Ben sizin yazdiginiz gibi baglantinin sadece web services icin gecerli oldugunu dusunuyodum 🙁

Bi de bende sql server 2005 full kurulu, ama ben visual studio 2010 yuklerken sql server 2008 express de kuruldu... Onu da services.msc-dan diseble etdim. Bundan  kaynaklanan bi sorun ola ilirmi? Yani makinada 2 sql server var biri 2005 full oteki express 2008 tabi ki express disable halde.

Gönderildi : 18/01/2010 15:09

(@AhmetASLAN)
Gönderiler: 32
Eminent Member

Bu şekilde olması lazım ben hep böyle yapıyorum. VS 2010 kullanmadım ama kurulum esnasında kurmamasını sağlayabilirdiniz. SQL seçeneğini iptal edin. Program ekle kaldırdan düzenleyin düzelecektir.

Gönderildi : 18/01/2010 18:25

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba... Yardimlariniz icin cook saolun. Soylediklerini yaptim, olmadi ama ben cozumunu de buldum tabiki sizin verdiyiniz cozumden yola cikarak. Hemen nasil isi cozduyumu de anlatayim belki birilerinin ihtiyaci olur benim gibi

Once Yukarida resimde de gorunuyor app.config Baza tarfindaaydi. Onu ordan sildim ve Main tarafinda app.config olusturdum... Daha sonra 

string connect

Public data() icindeki koduysa

connect = ConfigurationSettings.AppSettings["conn"];  - yaptim

SqlConnection constr = new SqlConnection(connect);  - yaptim

bununla da normal olarak calisti...

Ama yeni bir hatayla karsilasdim ve ozumunu blmadim 🙁

Her sey normal calisiyor derken hadi Hatayi nasil yakaliyor diye bakmak istediyimde

Bu defada Breakpoint 

throw ex; -de takildi kaldi.. Yani hata yakalamasi gerektigi halde kendisi hataya dusuyor Catch -blogu... Bu ne beladir 🙂

azerilerde ata sözü var ben onu bu siraşrpa ayarlayayım ve söliyim

"C#(sarp) atlı olmuş, ben piyada o koşuyor ben kovuyorum" - inşallah onun nefesi benimkinden daha çabuk tıkanırda bi yerde yakalarım... Size ve tüm CözümPark üyelerine, paylaşımda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim...

Gönderildi : 21/01/2010 10:48

Paylaş: