Forum

VB 6.0 ile Media Pl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VB 6.0 ile Media Player'da Play List Oluşturmak !

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@UfukDeniz)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Formumda bir WMP var. belirttigim video dosyalarini oynatabiliyorum .. buraya kadar sorun yok ..

benim amacim bir play list olusturup sirasi ile bu play listteki dosyalari oynatmak ve bu dosyalarin hangi zamanlarda kac kere oynatildigini bir txt dosyasinda log olarak tutmak .. bu konuda bana yardimci  acaba .. ?

Gönderildi : 17/12/2009 20:27

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb

Basit yönetmi söylediğin gibi txt ye log tutup oradan mp ye okutman ama bunun için flash tavsiye ederim.. Hazır flash player'lar var.

Gönderildi : 18/12/2009 08:13

(@UfukDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim ..

Bu islemi Flash şel yapmak istemiyorum .. Arka planda  veri tabani islemleri yaptiracagim .. Flash bilgim yok denecek kadar az.. Listeyi txt dosyadan da veya veri tabanindadn da okutabilirim .. orda cok sorun yok aslinda .. asil sorun oynayan her bir video dosyasindan sonra  islem yaptirmak. EndOfStream yordamini kullanarak bunu yapmayi denedim ama olmadi maalesef. EndOfStream e bir msgbox koydum ama video bittiginde hic bir tepki vermedi .. bir oncekinin bitimini kestirmem lazim ki yenisini baslatabileyim ..

Gönderildi : 18/12/2009 13:56

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb

Ben buna benzer bi uygulama yapmıştım c# sql de parçaların pathleri db de duruyordu list de tüm parçarın isimleri db den geliyor seçtiğinde ise playerde çalıyordu.kodlarını bulup paylaşırım. 

Gönderildi : 19/12/2009 00:10

(@UfukDeniz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Walla bu playlist olayi biraz canimi SIKTI .. ozelliklede EndOfStream yordamindan sonuc alamadiktan sonra fakli yontemler uygulamaya karar verdim .. ve su sekilde bir yontemle sorunu cozdum ..

oncelikle FileList nesnesi ile ilgili klasordeki videolari listeliyorum .. bir timer nesnesi ile surekli WMP nin statusunu kontrol ederek eger stop olmussa yeni videoya gecmesini sagliyorum ... ileride birine yardimci olur diye iste kodlari ..

Sub VideoOynat()

If Sira + 1 = ToplamDosya Then

Sira = 0

Else

Sira = Sira + 1

End If

Dosya.ListIndex = Sira

Video.URL = App.Path & "\Videos\" & Dosya.FileName

Call VideoLog

End Sub

Private Sub Timer1_Timer()

If Video.playState = wmppsStopped Then Call VideoOynat