Forum

Proramın açılı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Proramın açılışına resim koymak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

elimde böyle bir resim var diyelim ki. Resim .gif formatında ve sadece Harflerden ibaret.

Ben programın ilk açıldığında çıkmasını istiyorum. Yapıyorum, çıkıyor. Ama sorun şu ki sadece hafler diyil forum çıkıyor ve form üzerinde durmuş oluyor resim. Form controllerini false ediyorum, formu resme göre küçültüyorum falan filan ama bunlar benim yapmak istediğim diyil. En iyi halda forum resmin arka tarafında beyaz olarak gözüküyor. Ama benim istediğim sadece resim çıksın, Mesela R harfinin boşluklarını arkada ne varsa o doldursun Desctop remi falan gibi, boş olsun. Bilmiyorum ne kadar başardım anlatmaya çalıştığım şeyi ama inanıyorum ki, siz anlamışsınız. Kısaca benim istediğim Formu görünmez etmek sadece Öne onun üzerindeki Resmi çıkarmak...

Teşekkürler

Gönderildi : 12/12/2009 16:10

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Siz hangi programda bunu yapmak istiyorsunuz?Windows açılırken mi?Ben anlamadım açıkçası

Gönderildi : 12/12/2009 17:30

(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Visual Studio & C# -la untmuşdum bunu belirtmeyi

Gönderildi : 12/12/2009 17:55

(@UfukDeniz)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Kullanacaginiz formun BackgroundImage ozellegine girip gif dosyasini import layip formunuzda kullanabilirsiniz .. Resim formati zaten amacinza uygun Transparan Gif olarak kaydedilmiş.

Gönderildi : 12/12/2009 21:19

Paylaş: