Forum

Access db uzerinde ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access db uzerinde - + / * % gibi islemler

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Access db ile calisan c# la hazirlanan windows form uzerinden access deki verilerde * + / - % gibi islemler yaptirmak istiyorum... Mesela bir kalonda daha once textbox-a yazacagim rakamlari db-deki rakam kalonunda gereken yerden cikicak ve ya uzerine gelicek, carpicak, tekde ve ya topluluka faizini alicak ve s gibi islemler yaptirimaya calisiyorum.. Kod ornekleiiyle yadimci olursaniz cok minnetdar olurum

Bi sorm daha olucak, tarih koydum. Mesela diyelim ki 18.11.09 da listede bes eleman vardi, 19.11.09-da deyisildi elemanlardan biri gitdi, 20.11.09 da bes eleman katildi... Yani yapmak istediyim su, yani tariydeki gunu tikladigimda access db -de o tarihede ki gorunumunu cikarsin.. Neler varmis 5 gun bundan onceye bakmak icin ve ya neler yokmus... Kod ornekleriyle yardimci olursaniz coook sevinirim..

Simdiden cok tesekkur ederim...

Gönderildi : 20/11/2009 10:29

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorularimdan sikildiniz galiba

kimse cavp vermemis 🙂

Yinede tesekkurler

Gönderildi : 21/11/2009 18:22

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Sorununuz çok birşey anlayamadım, kadarı ile db de ki verileri yeni girdiğin sayısal değerler üzerinden işlemler yapıp db ye kayıt etmek,

forum üzerinde db connection ve query çalıştırma örnkleri var örnek kod olarak yararlanabilirsin.

yapacağın access den sql query çalıştırıp dönen değerleri int e cast edip yeni girdiğin sayısal değerle mat işlemleri dir..

Gönderildi : 22/11/2009 01:42

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tesekkur ederim ustad, ama ben byu soruyu sormazdan once aradim sitede kaynak bulamayinca burada konu olarak actim... Bi zahmet bana bole islemler icin kaynak kodlar falan link-ni atarmisiniz?:)

Tesekkurler

Gönderildi : 22/11/2009 10:24

Paylaş: