Forum

asp - Thread kayıt ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp - Thread kayıt defteri anahtarı açılamadı hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@mustafauyar)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sebebi: Belirttiğiniz adreste veritabanı bulunamadığında çıkar.
Çözüm: Yazdığınız yolu veya veritabanını kontrol ediniz.

iis local sunucuda çalışırken bu aşağıdaki hatayı alıyorum hatanın anlamı veri tabanı yolu yanlış. bu hata yüzünden bilgisayara 5 kez format attım sistem kurduğumda iis normal şekilde çalışıyor aradan bir kaç hafta geçtiğinde aynı hatayla karşılaşıyorm program ekle kaldır 'dan iis'yi kaldırıp yeniden kursamda sorun devam ediyor internette araştırdım fakat bir çözüm bulamadım bu sorunla karşılaşan bir tek benmiymm bilmiyorm

Hata Tipi:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005)
[Microsoft][ODBC
Microsoft Access Sürücüsü]Genel hata 'Temporary (volatile) Jet DSN for
process 0xe0c Thread 0x964 DBC 0x132cd44 Jet' kayıt defteri anahtarı
açılamadı.
/sitem/includes/ayarlar.asp, line 8

Session.CodePage = 1254
Session.LCID = 1033
Set baglanti=Server.CreateObject("Adodb.Connection")
baglanti.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("db/db.mdb")    ----------- > line 8

Gönderildi : 12/10/2009 17:24

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

Kod içinde ki db connection stringde olan access db sinin tam path ini girin ardından dosya'ya ııs user için full yetki verin. Sonrasında ııs conf. manager üzerinden gelip uygulamada olan connection stringleri görmek için aşağıda ki panel e gelip girdiğiniz patları kontrol edin. Ayrıca kod tarafından değiştiremiyorsanız bu panel üzerinden var onal con. stringleri kendinize uygun olarak editleyip application'un conn. stringlerini set edebilirsiniz

Gönderildi : 13/10/2009 01:31

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Hata kodunda ayarlar.asp dosyası içerisindeki 8. satırdan kaynaklanan bir sorun olduğu belirtiliyor. Sanırım siz localde çalışıyorsunuz.

8. satırda yer alan MapPath("db/db.mdb") satırını kontrol edin. Mümkünse mdb uzantılı db'niz nerede ise yolu uzun olarak yazın. (Örneğin: C:\wwwroot\db\db.mdb şeklinde)

Bunun haricinde http://support.microsoft.com/kb/306345/EN-US/  bu makaleye bir göz atın.

Gönderildi : 13/10/2009 01:43

(@mustafauyar)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

çalışan script durup dururken böyle bir hata vermesi anormal değilmidir format attığımda düzeliyor . sonuçta kod'la ilgili bir sıkıntı olsa formattan sonrada hata vermesi gerekir. adresi tam olarak yazdığımdada aynı hatayı alıyorm

Gönderildi : 13/10/2009 20:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Yukarıda belirttiğim microsoft makalesindeki adımları da gerçekleştirdiniz mi ?

Gönderildi : 14/10/2009 00:23

Paylaş: