Forum

RDS Server Sorular ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] RDS Server Sorular ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
795 Görüntüleme
(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin
Konu başlatıcı

Merhaba;
Server 2016 olarak üzerinde 3 RDS + 1 Profil Server + 1 RD Gateway Server + RD web Access ki resimde tüm yapı var ve aktif çalışıyor. Yük dağılımı vb kullanıcılar hızdan  e-mail kullanımından (ofis 365) performasdan memnunlar tabi birkaç numara ile oluyor. VMware altyapısında çalışıyor sistem. 

yapı

Sıkıntım ise şunlar ; 
1 - Bazı zamanlarda bazı kullanıcılarda "Başlat Menüsü kilitleniyor"  Sign Out işlemini yapmadan sorun çözülmüyor. Bunu buldum ama yazılanları denedim olmadı başka çözüm önerisi olan : RDS 2016 Başlat Menüsü Kilitlenme

2 - Bazı kullanıcılarda dosya silme işlemi yaparken Geri Dönüşüm Kutusu silme için yetki hatası alıyorum. Çözüm için bir kaç deneme yaptım ama olmadı. RDS 2016 Geri Dönüşüm Kutusu Silme Yetkisi  

3 - Bu sorun ise biraz farklı işin için websense web filter giriyor. RDS oturum açan bir kullanıcı örnek sosyal medya yasaklı siteye oturumda siteye gitmeye çalıştığında site engelleniyor bunda sorun, yok  ama sonraki 20-30 dk boyunca normalde girmesi gereken haber siteleri vs gibi izinli sitelere erişimde de sorunlar çıkartıyor gerçi bu konu ile ilgili websense ilgileniyor ama belki denk gelen var ise bir çözüm önerebilir. 

Konular hakkında bilgisi olan yada karşılasan yada çözüm önerilerini paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2019 11:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Selam,

Öncelikle 3. konu evet RDS ile ilgili değil onun muhatabı bu trafiği kesen ürün olmalı ki sen bunu belirtmişsin.

Başlat menüsü hep sorun olmuştur, genelde imaj tazelemek gerekiyor, ama hep profil bozuklukları ile ilgili, o nedenle herkeste çalışmıyor.

En temiz yöntem sıfır profil ve dosya taşıma bunun için bir PS hazırlayabilirsin biraz uzun iş ya da her sistem için aslında olay günlüklerindeki bu başlat menüsünü tetikleyen logları iyi incelemek lazım.

Geri dönüşüm kutusu hatası daha önce görmedim, o anda olay günlüklerini kontrol etmek lazım.

Ama sorularının özeti biraz uzman gözü bakmalı, yani genel hatalar değil, muhtemel senin sisteme özgü, en iyi yöntem olay günlüklerinden yola çıkman. Genel hataları aratırsan örnek RDS başlat menüsü kilitlenme gibi 20 farklı sorun görürsün.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2019 23:03

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin
Konu başlatıcı

Hocam kontrol edeceğim logları bakalım neler çıkacak teşekkürler.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Gönderildi : 21/11/2019 09:10

Paylaş: