Forum

RDS Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] RDS Hakkında

7 Yazılar
5 Üyeler
6 Likes
620 Görüntüleme
(@cihanayazz)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Sunucumuzda Windows 2016 lisansı mevcut, Ofis içerisinde 14 bilgisayar mevcut hepsinin kullandığı program Mysql ve dosyalar sunucudan çekiliyor. Dışarıdan arkadaşların bağlanması için RDS kurulumu yapmak istiyoruz. RDS kurulumu sonrası ofis içerisinde bağlanan diğer arkadaşların bağlantısında sorun olur mu ? nasıl bir yol izlemeliyim.

Gönderildi : 24/02/2021 09:39

Selahattin Açıkgöz
(@selahattin-acikgoz)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba

RDS kurabilmen için RD Call lisans satın alman gerekir. Maliyeti artırırsın. Mysql serverda duruyor ise kullanıcılara workbanch verip dosyalar içinde paylaşım verebilirsin. SSL vpn ile de kullanıcılarını servera eriştirebilirsen rds kullandırmak zorunda kalmazsın. Sunucunda sadece mysql ve ortak dosyalar mevcut ise bence söylediklerim yeterli olabilir senin için.

Gönderildi : 24/02/2021 11:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Eğer bütçe var ise RDS daha doğru bir yol olur. Sanırım 100 dolardı bir CAL lisansı verirseniz eğer en azından merkezi yönetim, denetleme, yedekleme gibi konularda kafanız rahat olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2021 13:06

(@cihanayazz)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam Selamlar
Şimdi Rol ve Özellik ekleme sunucusundan
- Rol Tabanlı
- Uzak Masaüstü 2 seçenek mevcut. Ben RDS kurulumu yaparken, içerideki bilgisayarların sorun yaşamasını istemiyorum.

Tam olarak RDS lisans kurulumunu birçok sayfa anlatıyor. Ama hangi seçenekleri seçmem gerektiğini bilmiyorum. Toplam 14 kişi var 10 kişi ofis içi bunun 4 kişisi başka ilden bağlanıp masaüstü programını kullanacaklar.

013119 1823 RDSKurulumu3

Gönderildi : 24/02/2021 14:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Makalelerden remote desktop ile arayabilirsiniz çok fazla var.

https://www.cozumpark.com/windows-server-8-remote-desktop-services-bolum1/
https://www.cozumpark.com/server-2019-remote-desktop-services-bolum1-kurulum/
https://www.cozumpark.com/windows-server-2012-remote-desktop-rollerinin-dagilimi-ve-kurumsal-yapilar-icin-dizayn-secenekleri/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2021 14:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

İbrahim makaleleri paylaşmış, incelemenizde fayda var.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2021 17:13

(@sokratesme)
Gönderiler: 9
Active Member

RDS için sunucunun donanım değerlerini de hesaba katmanızı öneririm. lokalde bağlanan kullanıcılar sunucuyu çok fazla yormayacaktır. fakat dışarıdan aynı anda 3-4 kullanıcı aktif olursa bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

Gönderildi : 24/02/2021 21:07

Paylaş: