Forum

Güç seçenekleri hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Güç seçenekleri hk

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,538 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

şirket içerisinde belirli testleri yapabilmek adına kullancıların bilgisayarlarının uykuya ve beklemeye geçmemesi için güç seçeneklerini kendi istekleri doğrultusunda değiştirmemesi ile ilgili gpo uygulamak istiyorum ama bir kaç döküman inceledim ve açıkcası yaptığım denemelerde bir sonuca ulaşamadım konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 01/08/2019 07:12

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim tüm gpo ayarların nasıl yapıldığını gösteren güzel bir uygulama.

https://gpsearch.azurewebsites.net/#13420

Gönderildi : 01/08/2019 09:17

(@kerimcanturk)
Gönderiler: 91
Üye

Merhaba,
Bilgisayarların ilgili policyi aldığına emin olun, iyi çalışan policylerdendir sorun çıkmaması gerekiyor.

Gönderildi : 01/08/2019 16:39

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@erdemyaglikara

Merhabalar aşağıdaki linki inceledim inanın sonuca ulaşamadım tüm testlere rağmen kullanıcıların güç seçeneklerini engellemenin başka bir yolu varmı acaba biz makinalar uykuya geçmesin devamlı açık kalsın istiyoruz testlerimiz bitene kadar olay tamamen bu ve kullanıcı ayarlarla oynayamasın değiştiremesin biz ayaları düzeltene kadar.

Gönderildi : 07/08/2019 15:49

(@erdemyaglikara)
Noble Member

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@erdemyaglikara

Erdem hocam teşekkürler aynı makaleye bende ulaşmıştım ama yaptığım yanlış şuymuş buton seçeneklerini ve diğer seçenekleri kapatmak gerekiyormuş yardımlarınız için teşekkürler sorunumu çözdüm yaptığım ayarların görüntülerini aşağıya bırakıyorum belki kendi sistemi içerisinde içeride güç seçeneklerini Clinet pc'lerde kapatmak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olur. herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Gönderildi : 08/08/2019 08:43

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Rica ederim geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 08/08/2019 11:35

Paylaş: