Forum

Control panel Disab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Control panel Disable hk

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,029 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kontrol panelin girişini gpo üzerinden yasaklıyorum ama daha sonrasında admin olarak çalıştırmak istediğimde kullanıcı adı ve şifre diyor çalıştırmak istediğim kullanıcı Local admin yetkili Helpdesk kullanıcısı diğer bütün programları yükleye biliyorum ama control panele erişemiyorum hatta ve hatta çalıştırıda engelledim onu yönetici olarak çalıştırabiliyor um ama control panelde çalıştırma gerçekleştiremiyorum konuyla ilgili fikriniz nedir _?

Gönderildi : 31/07/2019 13:16

(@birolbenli)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Gönderen: @ozgurdaghanci

Merhabalar,

Kontrol panelin girişini gpo üzerinden yasaklıyorum ama daha sonrasında admin olarak çalıştırmak istediğimde kullanıcı adı ve şifre diyor çalıştırmak istediğim kullanıcı Local admin yetkili Helpdesk kullanıcısı diğer bütün programları yükleye biliyorum ama control panele erişemiyorum hatta ve hatta çalıştırıda engelledim onu yönetici olarak çalıştırabiliyor um ama control panelde çalıştırma gerçekleştiremiyorum konuyla ilgili fikriniz nedir _?

Makinede Lokal group policy mi uyguladınız yoksa Domain Controller üzerinden mi alıyor policyi?

Gönderildi : 31/07/2019 15:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

User policy yaparsanız böyle bir sorun yaşamazsınız.

Yani yasaklamak istediğiniz kullanıcılar bir OU altında olacak ancak admin orada olmayacak, sonra bu GPO' yu user gpo olarak ilgili OU ya uygularsanız admin zaten etkilenmez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/07/2019 22:33

(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

hakan hocam teşekkürler şimdi kafama dank etti help desk kullanıcısını delegation tabı altında  deny olarak almadım gruba ondan dolayı etkileniyor şimdi oldu 🙂 gerekli ayarları yapıp tekrardan döneceğim konuyla ilgili.

Gönderildi : 01/08/2019 07:06

Paylaş: