Forum

Ağ Yazıcı Problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Yazıcı Problemi

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
4,304 Görüntüleme
(@zekisert)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstadlarım Merhabalar;

Kyocera Ecosys Marka Model yeni bir printerımız geldi bu printerı daha önce yine kyocera Ecosys FS-1135 MFP marka model olan printerımızın yerine bağladık ve ip numarası olarak 192.168.1.99 verdik gelen teknik servisçi arkadaşımız yazıcılar aynı marka olduğu için kyocera Ecosys FS-1135 MFP driverını kullanarak bu yazıcıyı kullanabileceğimizi belirtti testleri yaptık bu yazıcı muhasebe deparmanındaki pc lerden çıktılar sorunsuzca alındı.Sonrasında söktüğümüz kyocera Ecosys FS-1135 MFP printerı Satın alma ofisine bağlayarak 192.168.1.96 ip numarası ile sisteme dahil ederek driverlarını yükledik.uzak masaüstünde bulunan infinity programından çıktı alınmak istediğinde yazıcı hata veriyor fakat office veya pdf çıktısında hiçbir problem yaşamıyoruz.infinity programına terminaller vasıtasıyla bağlanabiliniyor fakat infinity programında yazıcı seçme ekranında kyocera Ecosys FS-1135 MFP yazıcısının karşısında 8 yönlendirildi,10 yönlendirildi tarzında ibareler yer almaktadır.

Yazıcıdan aldığım hatalar ekte sunulmuştur.

2 gündür çözemedim sanırım pazartesi müdürüm fena yapıcak beni Yardımınıza çok ihtiyacım var.

İyi Çalışmalar Diliyorum.

paperselect
nosuitablepaper
loadpaperincassete1
2

Gönderildi : 22/06/2019 22:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sanırım yazıcı ayarlarından kağıt tipini A4 olarak seçmeniz gerekli.

Yönlendirme ibareleri bu yazıcı aslında RDP ile gelen kullanıcıya tanımlı yazıcı demektir, kendi local bilgisayarındaki yazıcı, usb veya diskleri mstsc client ile yönlendirmeye izin verirseniz ki siz vermişsiniz local bilgisayar ekipmanları RDS sunucusunda da görüntülenir.

Tüm kullanıcılar sunucuya bağlı değilken sunucu üzerinde printer bölümünden kağıt tipini A4 olarak seçildiğinden emin olun.

Daha sonra sorun yaşayan kullanıcı için de aynı kontrolü yapın.

Ayrıca yazıcı hata veriyor dediğiniz sistem yazdırmak için kuyruğa alıyor sistem bir hata vermiyor ama yazıcı ekranında yukarıdaki resimler çıkıyor diye anlıyorum doğru mu? Yoksa windows ortamında mı bir hata alıyorsunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/06/2019 15:48

(@zekisert)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam sadece paper selection seçim ekranı geliyor bu kısımda a4 seçimini yapmadan çıktı alınamıyor.

Gönderildi : 23/06/2019 15:52

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Selamlar,

Printerı yönlendirerek değil, TS sunucusuna ip ile ekleyerek kullanma şansınız var ise öyle kullanının.

yönlendirme yaptığında easy print driverı kullandığı için bu tür hatalar alıyor olmanız normal,

Ek olarak printer üzerinde kağıt tipi vs yanlış olsada , doğru drive ile yönlendirdiğiniz için printer bunu düzeltiyordur.

Yüklü olan makinede gerekli ayarları yapmanız gerekiyordur, yönlendirildi ibaresi gördüğünüz aslında tüm ayarları map edilen pc üzerinden alıyor demektir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/06/2019 23:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Yazdıklarımı okudun mu? demek ki yazıyı gönderen a4 olarak göndermiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 23/06/2019 23:33

(@zekisert)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet Teşekkürler.

Çok garip bir durum var local makinelerde driver kurulu.

Server Üzerindede Kurulu

İki Taraftada Varsayılan Kağıt Tipleri Sabitlenmiş Bir Durumda.

İçime Kuşku veren sadece kağıt tipi seçmemizi istiyor yazıcı

Yazının kağıt ayarlarında resimdeki gibi bir panel var.

Ekran Alıntısı

Gönderildi : 26/06/2019 11:36

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Gönderen: Hakan Uzuner

Hakan Hocamızın yazdıklarını iyi okumakta fayda var. Yazılımcı firma ile irtibata geçin. Sayfa ayarını doğru yapsınlar.

Gönderildi : 26/06/2019 11:42

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Gönderen: Resul SOYDAŞ
Gönderen: Hakan Uzuner

Hakan Hocamızın yazdıklarını iyi okumakta fayda var. Yazılımcı firma ile irtibata geçin. Sayfa ayarını doğru yapsınlar.

Yukarıdaki uyarıları dikkate alın. Ayrıca yazıcı tarafında special veya custom (özel) kağıt ayarlarını yaparak deneyiniz. Aslında probleminizin kaynağı yazıcı değil yazılım. Yazıcınızın kaseti A4 olarak ayarlanmış, standart olmayan boyutlar için de elle besleme ünitesinden kağıt alıyor. Siz standart A4 çıktısı gönderdiğinizde kasetten kağıt alıp yazdırıyorken standart olmayan bir çıktı gönderdiğinizde elle besleme ünitesinde uygun boyutta kağıt olmadığı için hata veriyor. Aynı testi şu şekilde de uygulayabilirsiniz. Sorunsuz çıktı alabilen istemciye gidin ve bir word dosyası oluşturup içerisine örnek bir metin girin. Sonrasında kağıt boyutlarınızı standart olmayan bir değer verip çıktı almaya çalışın. Aynı problemi yaşadığınızı gözlemleyeceksiniz. Yazıcı tarafındaki ayarlar için ilgili teknik servisinizden destek isteyiniz. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/06/2019 12:50

(@zekisert)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kesinlikle Hocam Birebir Doğru Tespit Excell , Pdf ofis uygulama çıktılarında giç bir problem yok Fakat Kullandığımız Muhasebe Yazılımı çıktısında A4 vermiyor ki; böyle hata alıyoruz halen çözemedim teknik destek alma durumumuzda yok şuan son olarak kyocera admin paneli ayarları resimdeki gibidir.

Not : Kullanıcılar Özel yazılım yazdırma ekranında properties tıklayıp kyocera yazdırma tercihlerinden herseferinde A4 seçimi yaparak kullanılıyor şuanda.

Not:"Özellikle Hakan Bey'in dediklerini harfiyen noktasına kadar 5 kez okudum Hakan Ağabey hayatımda çok özel yeri var ve hepimizin yolumuzu açan bir insan."

kycera configuration

Gönderildi : 05/07/2019 14:14

(@zekisert)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: Mustafa TAŞCI

Selamlar,

Printerı yönlendirerek değil, TS sunucusuna ip ile ekleyerek kullanma şansınız var ise öyle kullanının.

yönlendirme yaptığında easy print driverı kullandığı için bu tür hatalar alıyor olmanız normal,

Ek olarak printer üzerinde kağıt tipi vs yanlış olsada , doğru drive ile yönlendirdiğiniz için printer bunu düzeltiyordur.

Yüklü olan makinede gerekli ayarları yapmanız gerekiyordur, yönlendirildi ibaresi gördüğünüz aslında tüm ayarları map edilen pc üzerinden alıyor demektir.

bu dediğiniz kurulumu nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz? Muhtemelen easyprint yüzünden olayı günlerdir çözemedim ekteki resimlerden bunu anladım yanlış anlamadıysam eğer.

sunucu foto2
sunucu foto1

Gönderildi : 05/07/2019 14:49

(@mn-korkut)
Gönderiler: 4
Active Member

merhaba

kucuk nacizene bir fikir paylaşmak isterim.  satın almaya koyduğunuz eski yazıcıyı fabrika ayarlarına cekip tekrardan cihaz ve ağ kurulumunu gerçekleştirdinizmi .

http://www.kyoceradocumentsolutions.com.sg/dl/wp-content/uploads/2014/11/FS1030_1130_1035_1135MFP_OG_Rev1.pdf

linkte ürünün kullanım kullavuzunde 2-8 sayfasından  sonra kurulum adamlarını görebilirsiniz ve cihaz ağ ayarları ile ilgili bölüm kurulum ve yönlendirmelerle ilgili bilgiler mevcut. 

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 05/07/2019 16:54

Paylaş: