Forum

Active Directory Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Active Directory Kullanıcı Aktarımı

8 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
421 Görüntüleme
(@savasdemirci-2)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, sorunlu bir Windows Server 2019 kurulu makinanın kopyasını oluşturup eski makinayı kapatmak istiyorum. Eski sunucuda Active Directory üzerinde bulunan kullanıcıları yeni sunucuya aktarabilir miyim?

Gönderildi : 12/05/2023 12:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/windows-server-2012-r2den-windows-server-2019a-active-directory-migration/

https://www.cozumpark.com/windows-server-2012-active-directory-migration-to-windows-server-2022/

Migration, ADC kurulumu makalelerine bakabilirsin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2023 14:43

(@savasdemirci-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/05/2023 14:44

(@savasdemirci-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba link deki programlar ile eski sunucumdan kullanıcıları dışarı aktarıp yeni sunucumda aynı kullanıcıları yeni bir şifre ile oluşturabildim.

alitajran.com/import-ad-users-from-csv-powershell

Gönderildi : 20/05/2023 01:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Çözüm paylaşımınız güzel. Bir birinden bağımsız AD'lerde aynı kullanıcı isimlerini oluşturmak için export, import yöntemi kullanılmış olur.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/05/2023 04:19
savasdemirci reacted

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Bu yöntemdeki amaç ne ?

Ad ortamında örnek file serveriniz var dosya yetkilendirmede sorun oluşturmayacak mi ?

Gönderildi : 20/05/2023 11:36

(@savasdemirci-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@eroldursun Merhaba eski sunucumuz sorun çıkartmaya başladı yeni bir sunucu kurduk. Eski sunucudaki kullanıcıları yeni sunucuda elle açmak yerine bu sayede hızlıca oluşturduk.

Gönderildi : 20/05/2023 12:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Bu bir aktarma, migration senaryosu değil tabi ki bu genellikle bir birinden bağımsız, yeni ancak aynı kullanıcı isim, mailleriyle olacak senaryolarda tercih edilebilir. Forumda konuları çok var burada ki temel problem yeni bir domaine üye oldukları, id'ler değiştiği için client'lar user profile'larını kaybederler, yeni domain'e member olan yeni bir profil oluşturur data aktarımı gerektirir. Bilginize.

Gönderildi : 20/05/2023 19:38
savasdemirci reacted

Paylaş: