Forum

Pop3 mail gönd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Pop3 mail gönderme sorunu?

14 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
3,430 Görüntüleme
(@ozcanozkoker)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, yeniden bir sorun ile buralardayım 🙂

Win2003 enterprise üzerinde active directory, IIS, pop3, CA yüklü sistem sorunsuz çalışıyor. pop3 servisinde açtığım bir hesaba mail alabiliyorum, fakat bu hesaptan mail gönderdiğim zaman bana hata maili dönüyor, resmi aşağıda yayınlıyorum, fikri olan varmı aceba?

Gönderildi : 04/04/2008 12:29

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Bakınız : http://support.microsoft.com/kb/304897/tr

Gönderildi : 04/04/2008 13:54

(@ozcanozkoker)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Microsoft'un bu makalesini daha önce incelemiştim, orada bulunan tüm geçişler olması gerektiği gibi çıkıyor. Ama outlook dan başka sunucuya mail göndermek istediğimde yukarıda belirttiğim hata maili ile karşılaşıyorum. Bir türlü sorunu düzeltemedim.

Gönderildi : 04/04/2008 14:41

(@rafets-ayata)
Üye

Outlook ayarlarında smtp ayarları için "Gelen Sunucu ayarları ile aynı kullan" işaretli değilse işaretleyip deneyin. Eğer sonuç yine aynı ise bu kez ayarı değiştirip kullanıcı adı ve şifrenizi doğru olarak girip bir deneyin.

Birde farklı domainlere attığınızdamı bu mesajı alıyorsunuz yoksa sabit bir adres mi bu hatayı gönderiyor ?

Gönderildi : 04/04/2008 17:25

(@ozcanozkoker)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Outlook da denemediğim ayar kalmadı, dediklerinizide yaptım ama nafile. Öyle bir şey ki bekleyerek vermiyor hatayı, maili yazıyorum gönder diyorum, giden kutusundan çıktığı anda gelen kutusuna hata maili düşüyor. Farklı domainlere atıyorum hepsinde aynı hata mesajını veriyor, fakat o farklı domainlerden kendime mail attığımda sunucu hepsini alıyor. 🙁 nasıl iş anlamadım

Gönderildi : 04/04/2008 21:02

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

http://blog.techgalaxy.net/archives/165

Linki incelermisiniz  yardımcı olacaktır

Gönderildi : 04/04/2008 21:25

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

mail yapinizdan bahsedermisniz?

Gönderildi : 04/04/2008 21:31

(@ozcanozkoker)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

http://blog.techgalaxy.net/archives/165

Linki incelermisiniz  yardımcı olacaktır

Ertan Bey; ilginiz için çok teşekkür ediyorum, gereken işlemleri yaptım ve şimdi mailler normal'e döndü, normal olarak gidiyor ve geliyor. Teşekkürler.

Gönderildi : 04/04/2008 22:20

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Rica ederim Sorunun çözüldüğüne sevindim geri dönüm için teşekkürler

Gönderildi : 05/04/2008 11:54

(@mehmetgursoy)
Gönderiler: 37
Trusted Member

merhaba

Aynı sorun benim mail serverimde de var sorunu çözebildiniz mi

Teşekkürler

Gönderildi : 19/10/2008 23:58

(@rafets-ayata)
Üye

merhaba

Aynı sorun benim mail serverimde de var sorunu çözebildiniz mi

Teşekkürler

Sorunun çözüldüğü bilgisi geri dönüş yapılmıştır. Lütfen yukarıdaki postlarda uygulanması önerilmiş yöntemleri uygulayınız.

Gönderildi : 20/10/2008 02:05

(@canislamoglu)
Gönderiler: 142
Estimable Member

@ErtanKURUN hocam uzun bir zaman sonra bu sorunu yaşayanlardan birisi olarak link çalışmıyor sorun çözülmünü keşke verebilseydiniz çok makbule geçerdi

Gönderildi : 11/11/2020 17:57

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @canislamoglu

@ErtanKURUN hocam uzun bir zaman sonra bu sorunu yaşayanlardan birisi olarak link çalışmıyor sorun çözülmünü keşke verebilseydiniz çok makbule geçerdi

Selamlar @canislamoglu ,

12 yıl öncesinde  açılmış bir posta  yazıyorsunuz. Mevcutta  nasıl bir  sorun yaşadığınız  ve  sistem  altyapınız hakkında detaylı  bilgi vererek   yeni  bir  konu  açarsanız  daha  sağlıklı olacaktır. Ancak  genel olarak pop3  çok eski bir  teknoloji  olduğu  için  hizmet  alınan  kurum  ile  alakalı  oluyor  veya  yeni  kurulum yaptıysanız  outlook üzerinde  gelişmiş  ayarlarda giden posta  sunucusu  için authenticaon  aktif  olmalı ve  en  önemlisi  yine  gelişmiş  ayarlarda  mail  gönderim portunu 25  yerine  587  yapmalısınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 11/11/2020 18:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, ilgili post içerisinde yazan ipucu bu, ancak bu exchange 2003 gibi eski sistemler için geçerli, güncel sistemler için değil.

There could be several reasons for the above error. I recently ran into a specific situation on an Exchange 2003 Server where the Exchange administrator had recently configured some security options. Some of the clients on the Internet were using POP3 to access their e-mail. People on the internal network (e.g. techgalxaxy.net) were able to successfully send and receive e-mails from internal clients. However, from external POP3 clients on the Internet, users were unable to send e-mails to other domains (e.g. intel.com). They were getting Error 550.5.7.1 Unable to relay for… error in their Outlook clients.

After running several tests and verifying that the third-party anti-spam software was not the culprit, I focused on the SMTP server. It turned out that the administrator had blocked the relaying for authenticated computers, which is allowed by default. As soon as that option was checked, the external clients were able to send out e-mails.

Here’s the procedure for configuring this option. This procedure assumes you only have the Default SMTP Virtual Server running. You need to configure the following option on the specific SMTP server that’s having the problem.

In Exchange System Manager, go to Servers, server_name, Protocols, SMTP, Default SMTP Virtual Server.
1. Right-click Default SMTP Virtual Server and select Properties.
2. Click the Relay button.
3. Ensure that the box Allow all computers which successfully authenticate to relay, regardless of the list above is checked. If not, check the box and click OK twice.
4. Restart your SMTP Virtual Server.

Sizin sorununuz nedir? MTA olarak ne kullanıyorsunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/11/2020 00:39

Paylaş: