Forum

w2008 terminal serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

w2008 terminal serverdaki printer sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@mymerlia)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

w2008 32bit terminal server kullanmaktayım. Terminal server üzerinde AKDATA tekstil yazılımı bulunmaktadır. MS office ya da diğer printer alabileceğim programlarda yazıcılarda problem yaşamıyorum ama AKDATA uygulamasını açtığımda yazıcılar ı seçmek istediğimde yazıcılar xxxx redirected01; xxxx redirected02; xxxxx redicected03 diye uzun bir yazıcı liste geliyor; ms office gibi programlardan yazıcı sekmesine girdiğimde her şey normal sadece aktif kullanılabilir printerlar görülmekte. AKDATA uygulamasında ise w2008 in daha önceden redirect ettiği printerlar görünmekte.

Test etmek için terminal server bağlantısı yaparken printer sekmesindeki işareti kaldırdım printerları disable etmek için; ms office uygulamalarında yazdırmak istediğimde doğal olarak yüklü printer yok uyarısı aldım fakat AKDATA uygulamasına geçtiğimde uzun bir redirected printer listesi geliyor.....

Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.....

Gönderildi : 09/04/2009 21:00

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

AKDATA yazılımı hakkında bir bilgiye sahip olamadığım için yorum getiremeyeceğim. Ama sormak istediğim soru bu aktada yazılımı dos öıdülünde veya bir database olmadan Windows platformunda mı çalışıyor.

Örnek verebileceğim programlar eski Eta ve LKS yazılımları olup, bu programların içine manuel olarak yazıcı tanıtımı yapılıyordu. Akdata yazılımı içinde böyle bir uygulama bulunmaktamıdır.

Diğer bir önerim ise W2008 üzerinde ki Easy Printer isteklerini yerine getirdiniz mi ?

Gönderildi : 10/04/2009 04:20

Paylaş: