Forum

Server2008 gpo sag ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server2008 gpo sag tiklama ve backround resmi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@OnurSabuncu)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Server 2008 ent. surumunde gpo olusturuyorum ve arkaplan clientlerin acildiginda arkaplanlarinda benim sectigim resim gozuksun istiyorum . gp management dan user->administrative template->desktop->desktop->desktop wall paper degerini enable edip resmin yolunu ve doseme metodunu seciyorum ama calismiyor malesef.

Sorun ne olabilir acaba?

bir sorumda masa ustune sag tiklama ile alakali . sag tiklama menusunde cikan ozellikleri nereden kisitlayabilirim.

Saygılar.

Gönderildi : 24/03/2009 02:58

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

WallPaper için kullandığınız .jpg yada .bmp dosyası, bu policy'i uyguladığınız client'ların erişebildiği bir UNC path üzerinde olmalı ve bunu göstermelsiniz.

Ör: \\Servername\Paylasim\wp.jpg 

Client'ların bu dizine read only olarak erişmesi yeterli.

Eğer local path veriyorsanız, her client üzerinde wp.jpg dosyası aynı path altında duruyor olmalı.

Bu noktalara dikkat edin.

Sağ tuş disable için (desktop ve windows explorer üzerinde) (XP Clients)

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\ altında Explorer anahtarı yaratın.

Bu anahtar altında NoViewContextMenu isimli yeni bir DWORD yaratın ve değerini 1 yapın.

Daha sonra bu ayarı ADM, .REG file, .Bat File yada Script ile client'lara dağıtabilirsiniz.

Gönderildi : 24/03/2009 03:55

(@OnurSabuncu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

WallPaper için kullandığınız .jpg yada .bmp dosyası, bu policy'i uyguladığınız client'ların erişebildiği bir UNC path üzerinde olmalı ve bunu göstermelsiniz.

Ör: \\Servername\Paylasim\wp.jpg 

Client'ların bu dizine read only olarak erişmesi yeterli.

Eğer local path veriyorsanız, her client üzerinde wp.jpg dosyası aynı path altında duruyor olmalı.

Bu noktalara dikkat edin.

paylasim haklarini atlamisim cok tesekkurler 🙂

sag tiklama policy den yasaklaniyordu server 2003 de ama nerdeydi bulamiorum simdi. hatirlayan varmi? registry ile kisitlama yaparsam makinada admin olarak hesap acincada sag tiklama kapali olacak admin oturum actigim zamn sag tiklamaya ihtiyacim var malesef.

Gönderildi : 24/03/2009 22:22

(@OnurSabuncu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cozumu buldum ve paylasmak istedim.Sag tiklamayi yasaklamak icin

Administrative templates ->Windows explorer ->remove windows explorers default context menu degerini enable ediyoruz ve artik sag tiklama menusu ortadan kalkiyor.

Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Saygilar.

Gönderildi : 25/03/2009 00:00

(@OnurSabuncu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar bir sorum daha olacak. ne kadar kisitlama yaparak herseyi engellesemde. F1 tusuna basarak helpi acinca uygulama ismi girerek help uzerinden program calistirilabiliyor.

F fonksiyon tuslarini ve help and support centeri nasil yasaklayabilirim?

Saygılar.

Gönderildi : 25/03/2009 01:32

Paylaş: