Forum

Vista Business AD y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista Business AD ye üyelikde client hata mesajı vermekte

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
534 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

vista business edition yeni kurmuş olduğum bilgisayarı mevcut windows 2003 advanced servere (AD) üye yapmaya çalışıyorum fakat her ne halse aşağıdaki hata mesajını almakda ve bir türlü actice directory ye üye olamamakdayım.

yardımcı olabilirseniz memnun olacağım.

Etki alanı adı "TECHNIC" bir NetBIOS etki alanı adı olabilir.  Öyleyse, etki alanı adının doğru şekilde WINS kaydının yapıldığını doğrulayın.

Adın bir NetBIOS etki alanı adı olmadığından eminseniz, aşağıdaki bilgi DNS yapılandırma sorunun gidermenizde yardımcı olabilir.

DNS, TECHNIC etki alanının Active Directory Etki Alanı Denetleyicisi'ni bulmak amacıyla kullanılan hizmet konumu (SRV) kaynağı için başarıyla sorgulandı:

Sorgu _ldap._tcp.dc._msdcs.TECHNIC için SRV kaydına aitti

Aşağıdaki AD DC'ler sorgu tarafından tanımlandı:

ada.technic

Bu hatanın olası nedenleri:

- AD DC'lerin adıyla IP adreslerini eşleyen Ana bilgisayar (A) kayıtları eksik veya yanlış adresleri içeriyor.

- DNS içinde kaydedilmiş olan Active Directory Etki Alanı Denetleyicileri ağa bağlı değil veya çalışmıyor.

Bu sorunu düzeltmeye yönelik bilgi için Yardım'ı tıklatın.

Gönderildi : 20/03/2009 20:07

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba

Client üzerinde DNS olarak doğru ip girildiğini var sayıyorum.

Domain isminiz nedir? ve Join işlemi sırasında etki alanı ismi olarak ne yazıyorsunuz?

Gönderildi : 20/03/2009 21:25

(@kazimates)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam clienti gruba join etmek için sürekli olarak aynı methodları uyguluyordum hatta bu sefer yeni gelen pclerimizden çoğunu kurmuştum sadece 1 makined bunu yaptı belki 10 sefer kapatıp hatta serveri kapatıp metodu denedim fakat hep aynı hatayı aldım. neticede sorunu çözdüm ama ilginç bir yöntemle oldu.

join etmek istediğim client makinenin adını değiştirdim ve restart edip tekrar etki alanına kaydetmeyi denedim hemen kabul etti ve ad üyesi bir client oldu. sorun bu şekilde çözüldü ama neden böyle çözüldü bilemiyorum.

Gönderildi : 20/03/2009 22:40

Paylaş: