Forum

Firewall builder wi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall builder windows için

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@muratkaya)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam

Windows 2003 server üzerine Firewall builder 3 kurdum fakat bazı sorunlarım var Birincisi firewall builder kurdum fakat yeni bir firewall install ederken OS olarak windows görünmüyor linux 2.4 / 2.6 , cisco ,mac,FreeBSD felan var burayı nasıl geçeceğim ikincisi OS olarak bunlardan birini seçtim diyelim. Windows için plink.exe, pscp.exe yi felan pathini tanımlamak gerekiyo sanırım onlarıda yaptım compile ediyor ama install etmiyo ve connection refused SSH session terminated hatası veriyor. Firewall builder ilk yapılandırmaları nasıl olacak working directory pathi ne olacak SSH pathleri ne olacak compiler ve install ayarları nasıl olacak yardım edebilen olursa çok sevinirim

Teşekkürler

Gönderildi : 17/03/2009 14:32

(@muratkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yokmu firewall builder bilen arkadaşlar

Gönderildi : 17/03/2009 17:27

(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member

yokmu firewall builder bilen arkadaşlar

Biraz sabırlı olursanız, hocalarımız yardımcı olacaklardır.

Gönderildi : 17/03/2009 19:40

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Anlaşılan aramızda bunu ilk tecrübe edecek olan sizsiniz

Burada  tüm ekran görübtüleri http://www.fwbuilder.org/screenshots.html

Burada ise tüm sorulara cevaplar verilmiş: http://www.fwbuilder.org/docs/firewall_builder_faq.html

Çözebilirsiniz umarım

Gönderildi : 25/03/2009 02:00

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Ordaki liste firewall olarak neyin temelini kullanayım gibi bir şey soruyor windows görmemiz normal bence cisco ios su seçip kuruluma devam edin ben xp üzerinde denedim dosya falan da istemedi ama zaten support liste 2003 göremedim lakin sorun olacagını sanmıyorum.

İyi çalışmalar...

Zevkli bir yazılım...

Gönderildi : 26/03/2009 04:08

(@muratkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

işlet sistemi olarak linux harici birşey seçtiğimde OS hatası veriyor. Linux seçersem compile geçiyo fakat installda SSH hatası veriyor

Gönderildi : 01/04/2009 16:08

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Kendi destek sitesinde bulunan blog a sorun derim, üyelerden tecrübe eden yok gibi..

Gönderildi : 01/04/2009 22:25

Paylaş: