Forum

Folder Redirection ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder Redirection Hakkında

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@MuhammetKostik)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Firmamızda, "Folder Redirection" özelliğini kullanarak klasör yeniden yönlendirme yaptık.1. kullanıcımızın "documents" ve "desktop" verileri kullanıcı oturumunu kapattığınıda sunucuda belirttiğimiz dizine senkronize ediliyordu.Daha sonra 1. kullanıcının folder redirection özelliğini devre dışı bıraktım, ve senkronize yapılan sunucudaki 1.kullanıcının datalarını almadan tüm diski biçimlendirdim.

Kullanıcının makinesine geçtiğimde "documents" ve "desktop" verilerinin olmadığını gördüm.Kafama takılan şey, "offline files" özelliği devre dışı kaldığı halde nasıl çalışır ve verileri tamamiyle siler?

Ve bu verileri bir şekilde kullanıcı makinasında tutması gerekmezmi? İçindeki verinin büyük bir kısmı benim ve şirketim için önem arz ediyor.

Formatlanan disklerde raid5 kuruluydu.Kurtarılma olasılığı varmıdır?

Yada kullanıcı makinelerinde bir şekilde bu verilere erişme imkanımız olabilirmi?

Hocalarımızın yardımlarını bekliyorum.

İyi Akşamlar.

Gönderildi : 17/03/2009 01:14

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Get Data Back programı bu konularda çok iyidir.Kullanmanı tavsiye ederim.Data boyutuna göre search uzun sürebilir.

Gönderildi : 17/03/2009 01:25

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Eğer siz offline aktif etmediyseniz ve kullanıcı bu özelliği kullanmadıysa kaydı localde yoktur.

Maalesef yedeğiniz yoksa kurtarma olaşılığınız yok.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 17/03/2009 01:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bildiğiniz gibi Offline Files ile Folder Redirection farklı özelliklerdir.Folder Redirection'da herhangi bir senkronizasyon yoktur.Kullanıcı'nın taşıdığınız klasörleri direk sunucu üzerinde çalışır.Senkronizasyon Offline Files'dadır.

Gönderildi : 17/03/2009 01:30

(@MuhammetKostik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

CA Arcserve r12 ile sistemin (folder redirection yaptığımız dizin dahil) haftanın 5 gününün backup'ını alıyordum.Bugün 5.günün backup'ına geri dönmeye çalıştığımda bir hata ile karşılaştım yarın CA destek ile görüşücem umarım sorun çıkmaz ve tape'lerden birinden geri dönebilirim.

Active@ File Recovery yazılımı ile dosyaları kurtarabilme şansımızın olduğu söyleniyor sizce olasılık nedir?

Gönderildi : 17/03/2009 01:42

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Dediğiniz programı bilmiyorum ama datalar tek diskte değil raid5 yapısındaki disk grubunda olduğu için çok ihtimal vermiyor. Yinede denemenizde fayda var.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/03/2009 01:47

(@MuhammetKostik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki hocam, kullanıcının makinesinde kurtarma işlemini yapsak sizce etkisi olurmu?

Gönderildi : 17/03/2009 02:01

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

O datalar kullanıcının localinde depolanmadığından kurtarma yapmanız pek sonuç vermeyecektir.

Gönderildi : 17/03/2009 02:23

Paylaş: