Forum

Paylaşım ve Ntfs iz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylaşım ve Ntfs izinler

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@UgurYerli)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herkese koylay gelsin söyle bi sorum olacak sistemde AD kurulu bir adet server 2003 ü  de file server olarak kullanıyorum ve bu serverda bir çok klasör paylaşımda söyle bir senaryo kurmak istiyorum. \\archive\misc\rehber isimli bir klasör paylaşımda misc klasörü herkese read only açık bu misc klasörünün altında da rehber adlı klasör var yetkilerini üst klasör olan misc klasöründen alıyor. örnek uyerli kullanıcısı sadece rehber klasörüne yazma yetkisi nasıl verebilirim uyerli kullanıcısı bir üste yazma yetkisi olmayacak.

Gönderildi : 05/03/2009 17:19

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, bu makale size istediğiniz cevapları verecektir:

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx

Gönderildi : 05/03/2009 17:33

(@UgurYerli)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

o makalayi okudum ama tam olarak istediğimi yapamadım bu konuyla ilgili siz yardım edebilirmisiniz.

Gönderildi : 05/03/2009 18:03

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

1 - misc klasöründe kullanıcılara paylaşım izinlerinde change vermeniz lazım

2 - rehber klasorunde security sekmesinde uyerli kullanıcısını ekleyip write izininiz vermeniz yeterlidir, üst klasörde hak vermişde olmuyorsunuz böylece.

Gönderildi : 05/03/2009 18:18

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Arkadaşlar herkese koylay gelsin söyle bi sorum olacak sistemde AD kurulu bir adet server 2003 ü  de file server olarak kullanıyorum ve bu serverda bir çok klasör paylaşımda söyle bir senaryo kurmak istiyorum. \\archive\misc\rehber isimli bir klasör paylaşımda misc klasörü herkese read only açık bu misc klasörünün altında da rehber adlı klasör var yetkilerini üst klasör olan misc klasöründen alıyor. örnek uyerli kullanıcısı sadece rehber klasörüne yazma yetkisi nasıl verebilirim uyerli kullanıcısı bir üste yazma yetkisi olmayacak.

Serkan hocanını makalesini okuyun.Ayrıca rehber klasörünün security/advanced kısmından inherit ( mirası ) kesin ve rehber klasörü için izinleri tekrar ayarlayın.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 05/03/2009 18:23

Paylaş: