Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC çökünce ?? Aynı isimle kursakta AD 'den temizlemek gerekirmi ?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
586 Görüntüleme
(@TolgaAtasagun)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak DC mizi RAID yapısı bozulduğundan yeniden kurmak zorunda kaldık.. ancak DC AD den kaldırılmadığından herhangi bir sıkıntı yaşarmıyız ? sonuçta sistemi kurup aynı isimle tekrar DC yapacağız ??

Teşekkürler 

Gönderildi : 26/02/2009 12:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

çalışmama ihtimali var.

yedeğiniz varsa ondan dönüş yaparsınız.

dc ad'den kaldırılmadı derken neyi kastettiğiniz acaba? çöken dc additional dc midir?

eğer additional dc ise aynı isimde kurulum yapıcaksanız eski hesabı ADUC içinden silebilirsiniz. DNS'tek kayıtlarını da temizleyebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 26/02/2009 12:20

(@TolgaAtasagun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mümin bey,

Doğrudur RAID tekrar ayağa kalkmadı Aditional DC  ADUC dan silip tekrar DC yapıyorum yetiyor anladığım kadarı ile..yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 26/02/2009 12:37

(@TolgaAtasagun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

çalışmama ihtimali var.

yedeğiniz varsa ondan dönüş yaparsınız.

dc ad'den kaldırılmadı derken neyi kastettiğiniz acaba? çöken dc additional dc midir?

eğer additional dc ise aynı isimde kurulum yapıcaksanız eski hesabı ADUC içinden silebilirsiniz. DNS'tek kayıtlarını da temizleyebilirsiniz.

kolay gelsin

ADUC ve Site and Services te çöken domain controllerim artık yok  hepsinden sildim.. ama domaine almak istediğimde " already exist " hatası veriyor..

Gönderildi : 26/02/2009 16:42

(@TolgaAtasagun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çözümü buldum arkadaşlar..

Domain controller 'ı Site and Services 'den önce bağlı olduğu site linklerini -> NTDS Settings 'i ve son olarak -> Domain controller 'ın kendisini siliyorsunuz.. Bu işlemleri yaparken zaten niçin dcpromo ile kaldırmadığınızı soruyor orada domain controller offline ( en alttaki seçeneği ) seçince kaldırıyor.

belki ileride ADC 'si çöken olursa bunu silmeden Domain 'e alamıyorsunuz 

Gönderildi : 26/02/2009 16:59

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Geri bildirim ve paylaşım için teşekkürler.

Gönderildi : 28/02/2009 23:40

Paylaş: