Forum

Unexpected removal ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unexpected removal adapter problemi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@TarikKapucu)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 2003 server (64 bit ent) üzerinde çalışan dosya sunucuda Unexpected adapter removal problemi yaşıyorum,problem nasıl oluyor diyorsanız;

Önce ethernet linkleri düşüyor,daha sonra mevcut teaming ler deactive oluyor,sonrasında ise adapter removal olup işletim sistemi kilitleniyor,elle kapatmak zorunda kalıyoruz.Açıldığında ise IPsec servisi network trafğini kapatıyor,bunu biliyoruz zaten registry den sorunu gideriyoruz ama neden adaptör lerin removal olduğunu bulamadım.

Error is : Team: team0 stratus emb-EB 2-port Gigabit adapter #5 problem
Problem:Unexpected adapter removal detected during check for hang .was an ı/o or cru shot or removed?Action: none if an ı/o cru was removed. otherwise check for software updates or failed hardware

buda logu zaten baka log düşmüyor elle tutulur.Daha önce yaşayan varsa problemi yardımcı olabilirmi

Saygılar

Gönderildi : 25/02/2009 15:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

öncelikle her donanım sorununda olduğu gibi rutin kontrolleri yapmanız gerekmektedir

1 - en güncel driverlar

2 - işletim sistemi yamaları ve sp leri

3 - kullanılan teaming yazılımının son versiyonu veya ayarlarının kontrolü

4 - kartın yani ethernet kartının firmware update'i

5 - kartı değiştirme ve test etme

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2009 00:01

(@TarikKapucu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanılan makina Stratus ftServer,diğer server lardan farklı olarak kendisine özel yazılım güncelleştirmeleri var ,yani makina üzerinde sadece Stratus tarafından denenmiş ve onaylanmış update leri yapabiliyoruz.

Makina kapalı bir networkde olduğundan İşletim sistemi updateleri düzgün bir şekilde elle belirli zamanlarda geçiliyor.Tüm antivirüs yazılımlarıda aynı şekilde güncelleniyor.

Makina donanımsal bir sorun olduğunda konsolunda gösteriyor,zaten ilk onu kontrol ediyoruz,donanımsal bir problemimiz yok.

Burada ilginç olan konu ile ilgili elle tutulur log un düşmemesi,benim aklıma gözden kaçırılmış virüs problemi yada update ler geliyor.

Firmadanda gerekli yazılım güncelleştirmeleri konusunda haber bekliyorum.

Son durum bu ; belki makina ile uyumsuz bir yazılım da bunu tetiklemiş olabilir ama emin değiliz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/02/2009 13:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda sorumluluk almamak adına çalıştığınız firmadan destek alınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2009 13:48

(@TarikKapucu)
Active Member
Konu başlatıcı

Firmanın Türkiye ayağı biz olduğumuzdan sorumluluk bizde 🙂

Yurtdışından cevap bekliyorum konu ile ilgili, burada eğer aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa gözden kaçırabileceğim bir şey olma ihtimaline karşı sormak istedim.

İlginize teşekkürler

Gönderildi : 26/02/2009 13:59

Paylaş: