Forum

nete cıkış yok

Bildirimler
Hepsini Temizle

nete cıkış yok

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Sorununuzu biraz daha ayrıntılı anlatabilirseniz daha kolay bir şekilde çözüm üretmiş oluruz.

Gönderildi : 16/02/2009 15:59

(@alizengin)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

server dan ve pc leden istediğim her siteye cıkıyorum. ttrehber sitesine server cıkıyor ama clentlr cıkmıyo host ları kontrol ettim ekledim ip değiştirdim.sitenin sayısal ip sini yazıyourm yine cıkımıyor ping atmıyor.server cıkıyor ama

Gönderildi : 16/02/2009 16:06

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Server üzerinden siteye ulaşabildiğinizi söylemişsiniz.Peki clientlar da herhangi bir firewall cihazı ya da başka bir cihaz ya da blogger programları vs gibi uygulamalar varmıdır?

Gönderildi : 16/02/2009 16:28

(@alizengin)
Active Member
Konu başlatıcı

yok hayır

Gönderildi : 16/02/2009 17:08

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Yapınızdan biraz bahseder misiniz ? Server Dediğiniz Nedir ? Üzerinde Firewall - Proxy Uygulamaları calısıyor mu ? Gateway olarak ne tür bir cihaz kullanıyorsunuz. Clientlerin Gatewayleri nedir ?

Gönderildi : 16/02/2009 17:12

(@alizengin)
Active Member
Konu başlatıcı

2003 server- juniper- var sistemde clientlerin gatweyi juniper ip si dns ler birinci server ip ikincisi  4.2.2.2 yazılı

server giriyor o siteye clientler girmiyor sadece

Gönderildi : 16/02/2009 17:17

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Öncelikle Bir CLientte Ipyi manuel verip ADSL modemden internete çıkarıp deneyebilir misin? Ayrıca DHCP den 4.2.2.1 i dağıtman bence yanlış.

Gönderildi : 16/02/2009 17:34

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Server her siteye giriyor ve pclerde giriyor ama pclerde sadece bir siteye girmiyor.server giriyor ona

hostlara yazdım site adını ama olmadı .site devlet sitesi kurumsal

ne olabilir?

Merhaba,

Dns olarak 4.2.2.2 vermeniz bazı sitelerde ve programlarda sorun çıkarabiliyor. Böyle bir sorunla karşılaşmıştım, internete üzerinden kamuya ait bir programı çalıştıramama gibi bir sıkıntıyla karşı karşıya gelmiştik.Sorunu Dns ye Adsl nin ipsini vererek çözmüştük.Bu şekilde deyin.Ayrıca Dhcp üzerinden yapılandırmanızda varasa 1.ipyi server yaptım demişsiniz 2.ipyide Adsl ipsini konfigüre edip deneyin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/02/2009 02:26

Paylaş: