Forum

terminal server ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal server ve thinclient

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@refikyorganci)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar.şirketimizde 3 tane terminal server bulunmaktadır.biz kullanıcıların terminal server a bağlandıklarında bu 3 server a sırayla login olmalarını istiyoruz.yani ilk geler ts1 e 2.gelen ts 3. gelen ts3 e bağlanması gibi.bununla alakalı fikri olan varmıdır acaba.bunun için dns üzerinden srvts die bir kayıt oluşturduk ve buna 3 terminal server ın ip lerini tanımladık.fakat normal pclerden  mstsc ile srvts ye bağlandığında sırayla değişiyor bağlandığı bilgisayar  ama thinclientlere srvts bilgisayarını tanımladığımızda hiç bir şekilde bağlanamıyoruz.thinclientler için yapmamız gereken bir ayar varmıdır

Gönderildi : 10/02/2009 15:50

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Kullanıcı sayısını terminal sayısına bölün. Terminal başına düşen kullanıcıyı o terminale baglayın. Eşit olarak dağılmış olur.

Gönderildi : 10/02/2009 15:58

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Yapmak istediğini tam anlayamadım ama toplam 3 kişi midir ?

Her bir t.serverın uzak kullanıcılarına 1 kişi ata, sabit olsunlar...

Biraz daha açarsan yardımcı olabiliriz...

Gönderildi : 10/02/2009 16:19

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

bende ascombil in getirdiği thinclientları kullanıyorum remote yönetimi de var güzel aygıtlar

bu aygıtlara istediğim server rdp ayarlarını yapıyorum ve sadece connect butonu na basıp login oluyorlar değiştirme sanşları yok yani

işini görür mü bu tarz ?

Gönderildi : 10/02/2009 16:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@refikyorganci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında tam bizim isterdiğimiz olay ama bu terminal server 2003 te buna benzer bir yapı mevcutmudur acaba.biraz daha açıklarmısın diyen arkadaşlar yukarıda ki makale tam benim yapmak istediğim olay fakat 2008 değil serverlrmz.biz 3 adet dns kaydı oluşturduk

srvts    ........103

srvts    ........104

srvts    ........105

şeklinde oldugunda normal masa üstü bilgisayarlardan  mstsc komutu ile  srvts  bilgisayarına bağlandığımızda istediğimiz oluyor. 3 terminal serverdan birine bağlanıyor sırayla.fakat aynısı thinclienlerde olmuyor. thinclientlere srvts yi eklediğimiz zaman ulaşamıyor,ping falanda atmıyor.ama tek tek 103,104 yada 105 eklersek sorun olmuyor.şimdi benim sıkıntım bu şekilde tek tek değilde srvts yazdığımda thinclienlerden de bağlanabilmesi.umarım anlatabilmişimdir.

Gönderildi : 11/02/2009 17:36

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

Server 2003 tarafında da aynı işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz mantık ve configuration hemen hemen aynı session directory olarak isimlendiriliyor ve genelde NLB yapısı ile entegre uygulanıyor.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/02/2009 17:48

(@refikyorganci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler bu işimi görür sanırım nasıl yapıldığını öğreneyim:)kolay gelsin

Gönderildi : 11/02/2009 19:44

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Uygulama ve configuration ile ilgili problem yaşarsanız yine yardımcı olmaya çalışırız.kolay gelsin.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/02/2009 02:12

(@refikyorganci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

uygulamayı yaptım fakat nlb yi tekrar açtım bu sabah ama ayarlamalarım gözükmüyor fakat yaptığım işlem çalışıyor 3 tane terminal serverda oluşturduğum ip gözüküyor ama configürasyon yapmak istesem serviste gözükmüyor neden olabilir

Gönderildi : 12/02/2009 13:30

Paylaş: