Forum

Parola ekranınnda p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Parola ekranınnda parola değiştirmeyi pasif hale getirme

22 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,259 Görüntüleme
(@adememir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar, Domaine baglı windows XP prof. clientlarda ctrl+Alt+Del yaptıkları zaman Parola Değiştir butonu çıkıyor önceden kapalıydı.

Server üzerinde de Active Directory + Kullanıcı + Account + Account Options altında

• User cannot change Password
  • Password never expires

bunlarda işaretli.

Parola Değiştir butonunu pasif hale getirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/01/2009 11:31

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Group Policy den

User Conf > Administrative Temp > System  > Ctrl+Alt+Del Optionda da Remove Change Password kısmını enable ederseniz  Windows 2000 ve üzerindeki clientlarda istediğiniz olacaktır.

Gönderildi : 28/01/2009 11:44

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ömer Bey gunaydın,  söylemiş oldugunuz yolu aynen uyguladım fakat aşağıdaki hatayı alıyorum.

[img] [/img]

Gönderildi : 28/01/2009 12:02

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

Merhaba

Sanırım clienta Administrative Tools kuraran serdaki Active Directory i yönetiyorsunuz. Bu yöntemle bazen bu problem oluşabiliyor mümkünse Active Directory nin oldugu servera login olduktan sonra deneyin.

Gönderildi : 28/01/2009 12:54

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2 tane serverımız var dc - data server  diğeri adc exchange server

Policy uyguladıgım server dc üzerinde uyguluyorum ve Organizational Unit e uyguladım söylemiş oldugum hatayı almıstım.Tesekkur

Gönderildi : 28/01/2009 15:35

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sinan Bey, Bu konuyla ilgili sorunumu Windows Client ın içerisine açmıştım. Fakat sorun server üzerine yoğunlaşmaya başladığı için Windows server içerisine açarak sorunuma daha hızlı çözüm bulacağım düşüncesiyle Windows server içerisine açıldı.

siz de benım sorumu windows clienttan almış Windows server içerisine taşımışsınız.Tesekkur ederım gösterdiğiniz ilgi ve hassasiyete.

Gönderildi : 28/01/2009 20:11

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Anlayışınızdan dolayı biz teşekkür ederiz.

Gönderildi : 28/01/2009 20:19

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar yok mu cevap verecek kımseeee

Gönderildi : 29/01/2009 02:11

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Gerekli GPO ayarını Domain Security Policy'de yapmayı denermisiniz?Ek olarak başka bir GPO ayarı uygulayabiliyormusunuz?Örn,Help'i kapatın.

Gönderildi : 29/01/2009 02:26

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domain Security Policy de göremedim fakat baska bir policy uygulamak istediğim de aşağıdaki hatayı alıyorum.

OU ya baska bir policy uygulamak istediğimde de ilk söylediğim hatayı alıyorum. Tesekkurler.

[URL= http://img291.imageshack.us/img291/7600/hata1copymh8.th.jp g" target="_blank">http://img291.imageshack.us/img291/7600/hata1copymh8.th.jp g"/> [/img][/URL]

Gönderildi : 29/01/2009 11:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Sysvol klasorunun  paylaşım ve  guvenlık ızınlerını kontrol edebılırmısınız ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/01/2009 13:28

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sysvol klasorunun yetkilerinde Administrators ün full kontrol Aathenticated Users ın da yetkileri full  gozukuyor.

Gönderildi : 29/01/2009 15:13

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar bu konuda yardımcı olmayacakmısınız? SORUM ÇÖZÜMSÜZ KALDI.

Gönderildi : 30/01/2009 01:17

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba Event Loglarınızdaki durum nedir?

Gönderildi : 30/01/2009 01:23

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

SORUM ÇÖZÜMSÜZ KALDI.

Merhaba,

Bugün bir tane daha bu tip bir mesaj gördüm. Bu şekilde tavırlar sergilenen konu başlıklarını kilitliyoruz arkadaşlar, unutmayın ki insanlar boşta kalan vakitlerini burada değerlendiriyorlar.

Şu linki de incelermisiniz http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/259398

Ama daha öncesinde şunu deneyin, sistemdeki antivirüs uygulamasını servislerini durdurun, dosya üzerine yazmanızı engelliyor olabilir. (mcafee..)

Gönderildi : 30/01/2009 01:32

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Virüs programı olarak NOD32 Business exchange server kullanıyoruz. Security Template de bir sorun var sanırım ama orda da her sey normal gözüküyor yada ben goremıyorum. Security template lerden boyle bir sey yapmak mumkunmu ? Tesekkurler ıyı calısmalar.

Gönderildi : 30/01/2009 16:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

mesajda OU ya policy uygulamaya calistigimda demissiniz ama ekran ciktisinda default domain policy editlemeye calistiginiz

birseyleri gozden kaciriyor olabilirmiyiz

OU ya nun policy sinbi editlerken user tarafinda administrative templates , system altinda ctrl+alt+del options u acarsaniz istediginiz secenekleri goreceksiniz

kolay gelsin

Gönderildi : 30/01/2009 17:53

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vasfi Bey Merhabalar,

OU ya policy uygulamaya çalışırken en üstte resmini eklediğim hatayı aldım sonrasında default domain policy de policy uygulanıyormu diye test ettiğim de de altta eklediğim resimdeki hatayı aldım.

Yazdım mesajları En üstten en alta doğru daha dikkatli okuyabilirseniz nerede ne hata verdiğini ve ne yapmak istediğimi tam olarak anlayacagınızı düşünüyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 30/01/2009 18:17

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

default domain policy uygularken yetkinizin olmadığını söyleyen bir hata aliyorsunuz. Domain Admin yada benzeri yetkilerinizin olup olmadığını bir kontrol edin. normal de benim ilk size söylediğim çözüm yetki problemi olmadığında rahatlıkla uygulanan bir çözümdür. Sorunuz çözümsüz kalmadı fakat baaşka bir probleminiz var bu problemi çözmek içinde yeteri kadar detaylı bilgi vermediniz.

Sistemde bu işlemleri restart işlemi yaptıktan sonra tekrar deneyin.

Gönderildi : 31/01/2009 13:47

Sayfa 1 / 2
Paylaş: