Forum

2008 server üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 server üzerinde onlarca sorun var acil yardım

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
459 Görüntüleme
(@gokhanozel)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

herkese merhaballar,

bir sistem kurulumu yaptık 2 adet serverimiz var 1. 2008 server standart üzerinde domain kurulu 2. 2008 server data srv muhasebe programı kurulu. domain ile ilgili sorun yok çalışıyor. datasrv yi domaine dahil ettik bütün güncelleştirmeleri tamam. dahil ettikten sonra mikro kurulumu yaptık ve makine kafayı yedi. yerel ağ bağlantısı özelliklerinden protokol 4 ve 6 nın özelliklerine giremiyoruz. hizmetlerin hepsi çalışıyor. paylaşım vermiş olduğumuz dosyaların hiçbirinden paylaşımı kaldıramıyoruz hizmet kullanılmıyor diyor. kaspersky enterprise control panel kurulu hiç bir. bu sorunlarıma yardımcı olabilecek birileri varmı acaba ?

Gönderildi : 27/12/2008 22:42

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba Event Logları bizimle paylaşırmısınız?q

Gönderildi : 27/12/2008 23:02

(@gokhanozel)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Event Logları bizimle paylaşırmısınız?q

artık çok geç grünüyor. server ibm 7979ktg modelli bir server raid5 yaptık üzerinde 6 disk var 5i raid birisi yedek ve 2008 server kurduk. şu anda server üzerinde raid yapısına dokunmadan diskleri silmeden bir disk taktık sata onun üzerine kurulum başlattık ve data kaybından korkuyoruz. çok saçma bişey aslında dataları harici diske kopyalamamıza bile izin vermiyordu. yeniden kurulum bitince sonuç alamazsak raid yapısındaki disklerden tekrar açıcaz bilgisayarı o zaman event log ları burda paylaşırım cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/12/2008 23:13

(@gokhanozel)
Active Member
Konu başlatıcı

halletim sorunu başka diske kurdum 2008 server. onun üzerinden açtım sistemi raid yapısındaki disklerin içerisinden datalarımı aldım. teşkkür ederm.

Gönderildi : 27/12/2008 23:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Gökhan bey ;

forum kuralları gereği lütfen başlıklarınıza dikkat edelim .

teşekkürler

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2008 23:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Gökhan bey Merhaba,

Sorunu gidermişsiniz.Geri bildirim için teşkkürler.Bir dahaki postlarınız da forum kurallarına lütfen dikkat edelim,başlığı konuya uygun seçelimki arama yapan kişiler rahatça aradıklarınız bulabilsin.

http://www.cozumpark.com/forums/21/ShowForum.aspx

Teşkkürler.

Gönderildi : 28/12/2008 16:57

Paylaş: