Forum

winxp pc de group p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

winxp pc de group policy calıstırılması nasıl engellenir?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba benim bir sorunum var ve burdaki degerli arkadasların yardımcı olabilecegini dusunuyorum

Domain ortamında uygulanan  group policy nin notebook umda degisiklik yapmasını yada çalışmasını nasıl engellerim  lokal olarak buna nasıl bir onlem alabilirim bu soruyu  bir IT calısanı olarak soruyorum

(isletim sistemi WindowsXP ,Nb ustunde herturlu yetkim var ,active directory de herhangi bir yetkim yok )

yardımcı olursanız cok sevinirim

Gönderildi : 21/12/2008 03:23

(@metinselcuk)
Gönderiler: 340
Reputable Member

Administrator yetkiniz var ise etki alanından çıkarın diyeceğim ama? Domainde kalmakta isteyebilirsiniz. Ozaman bu olmaz. Başka bir yolu yok gibi görünüyor.

Gönderildi : 21/12/2008 03:26

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Administrator yetkiniz var ise etki alanından çıkarın diyeceğim ama? Domainde kalmakta isteyebilirsiniz. Ozaman bu olmaz. Başka bir yolu yok gibi görünüyor.

Cevabınız için teşekkür ederim ama domainden cıkmamam gerekiyor aktif domain kullanıcılarına operasyonel destek veriyorum

Gönderildi : 21/12/2008 03:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Domainden  gelen Policy daha  baskındır ancak IT calısanı ısenız eger  computer  bazlı policy uyguluyor ısenız  computer ı  user  bazlı  uyfuluyor ısenız userınızı  farklı bir OU  ıcıne  tasıyarak policylerden  etkılenmemesını  saglayabılırsınız  portal uzerınde group policy ile  ilgili  detaylı makaleler  mevcut.

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/12/2008 03:50

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Merhaba hem user bazlı policy uygulanıyor hemde computer bazlı ve  AD uzerinde bir yaptırımım olmadıgından lokalimde bir savunma yapmaya calısıyorum

su an yeni bir sey aklıma eldi onları yaptı mpzts deneme yapıcam domainde

yaptıklarım 1-system32\group policy folderının icini bosaltıp folderın tum yetkılerını kendımınkılede dahıl sıfırladım

2-registry de local machine ve currten user kısımlarının altında bulunan policy ve group policy lerin iceriklerini sıfırlayıp kendi yetkilerimde dahil permissionları kaldırdım

3-policynin calıstırdıgı login.bat dosyası acılsıta islemini yapamaması  icin file types tan notepad ile acılmalarını sagladım

umarım ise yarar

tesekkurler cevaplarınız icin baska önerisi olan varsa yazarsanız sevinirim

Gönderildi : 21/12/2008 04:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Yazmış olduğunuz çözüm işe yaradımı?Bilgi verirmisiniz?

Gönderildi : 22/12/2008 14:51

(@TolgaYuzuncu)
Gönderiler: 12
Active Member

Merhaba hem user bazlı policy uygulanıyor hemde computer bazlı ve  AD uzerinde bir yaptırımım olmadıgından lokalimde bir savunma yapmaya calısıyorum

su an yeni bir sey aklıma eldi onları yaptı mpzts deneme yapıcam domainde

yaptıklarım 1-system32\group policy folderının icini bosaltıp folderın tum yetkılerını kendımınkılede dahıl sıfırladım

2-registry de local machine ve currten user kısımlarının altında bulunan policy ve group policy lerin iceriklerini sıfırlayıp kendi yetkilerimde dahil permissionları kaldırdım

3-policynin calıstırdıgı login.bat dosyası acılsıta islemini yapamaması  icin file types tan notepad ile acılmalarını sagladım

umarım ise yarar

tesekkurler cevaplarınız icin baska önerisi olan varsa yazarsanız sevinirim

Sonuçtan haberdar edersen çok sevinirim

Gönderildi : 19/03/2009 19:18

Paylaş: