Forum

Gpo arka plan yetki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo arka plan yetkisi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
609 Görüntüleme
(@ruzgarbozkurt)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar birçok makale ve foruma baktım ancak kuruluşumuzda masaüstü arka plan değişikliği ve tema değişikliğini yasakladık belirlediğimiz resim görünüyor bunda sıkıntı yok ancak ben bazı kullanıcılar yani izin verebiliceğim kullanıclar istediğinde değiştirebilsin istiyorum bunu gpo ile yapabilceğim bir yol yada herhangi bir yol varmıdır domain admin olarak oturum açsak bile değişmişiyor forumlara baktım ancak bulamadım teşekkürler.

Gönderildi : 05/02/2019 14:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bunun için yapmanız gereken izin verilecek kullanıcıları ayrı bir OU ya almanız. Bu sayede ilgili GPO bu kullanıcılara uygulanmaz.

Ama tahminim siz yaptığınız GPO yu direkt en üstten bastığınız için domain admin bile bundan etkilenmiş.

Bu tarz GPO uygulamaları OU seviyesinden yapılır.

Bu eğitimi almanızı tavsiye ediyorum

https://www.udemy.com/microsoft-active-directory-ve-dns-egitimi-bolum1-giris/learn/v4/overview

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/02/2019 15:18

(@ruzgarbozkurt)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet hakan bey defaulut domain policy den ayarladım peki şimdi yeni bir ou ayarlasam o kullancıların masaüstü ayarlarını ayarlanmadı olarak değiştirip en üste çıkarsam policy i baskın olup değiştirebilier mi çok teşekkür ederim ilginize 

Gönderildi : 05/02/2019 17:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

GPO da baskınlık sırası en yakın en baskın mantığıdır. Yani OU seviyesindeki GPO da ayarlanmadı yaparsanız üst seviyedeki ayarlandıdan etkilenmez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2019 14:29

Paylaş: