Forum

Mevcut yapıya ek do...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mevcut yapıya ek domain kontroller ekleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
791 Görüntüleme
(@emrahbayar)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sayın Arkadaşlar...

Mevcutta bulunan domain controller yapımıza x adında başka bir tane daha domain controller ekleyebiliyormuyuz acaba, örneğin eğitim adında domain controllerım var , ek olarak kalite adında bir tane daha domain controller ekleyebiliyor muyuz. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/11/2018 18:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba Sayın Arkadaşlar...

Mevcutta bulunan domain controller yapımıza x adında başka bir tane daha domain controller ekleyebiliyormuyuz acaba, örneğin eğitim adında domain controllerım var , ek olarak kalite adında bir tane daha domain controller ekleyebiliyor muyuz. 

Teşekkürler.

Elbette birden fazla Domain controller kurabilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2017/02/12/server-2016-additional-domain-controller-kurulumu.aspx

2016 için anlatım yukarıdaki linkte mevcut örneğin

Gönderildi : 21/11/2018 19:30

(@emrahbayar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu dediğiniz replication için additional domain controller benim kastettiğim birbirinden bağımsız olacak. yani birinde bir gpo ayarı değiştirdiğimde diğerinde de değişmemesi gerekiyor.

Gönderildi : 22/11/2018 11:28

(@vasviuysal)
Üye

Soru başlığında ek domain controller diyince varolan yapıya additional dc eklemeye çalışıyorsunuz gibi anlaşılıyor

aynı network içerisinde birden fazla birbirinden tamamen bağımsız domain ve dc elbette kurabilirsiniz buna bi mahsur yok.

ama siz yine de tam olarak ne yapmaya çalıştığınızı yazarsanız belki daha farklı öneriler de gelebilir.

Gönderildi : 22/11/2018 11:41

(@emrahbayar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mevcut domain controllerarımız ve mevcut adc controllerımız var buraya kadar sorun yok, sorun mevcut domain controller ismini değiştirmem gerekiyor, xyz.local adındaki domainim abc.local yapmam gerekiyor. xyz.local domaini aynı network içinde başka bir yerde kullanacağım. başka server kurmadan tek bir server üstünde iki şirketide toplamak amacındayım.

Gönderildi : 22/11/2018 14:13

(@vasviuysal)
Üye

mevcut domain controllerarımız ve mevcut adc controllerımız var buraya kadar sorun yok, sorun mevcut domain controller ismini değiştirmem gerekiyor, xyz.local adındaki domainim abc.local yapmam gerekiyor. xyz.local domaini aynı network içinde başka bir yerde kullanacağım. başka server kurmadan tek bir server üstünde iki şirketide toplamak amacındayım.

domain controller ismini mi değiştirmek istiyorsunuz yoksa domainin mi

dc ismi değiştirirseniz sadece o dc yani sunucunun adı değişir fakat domainrename ederseniz tüm domaindeki sunucu ve clientlerin domaini değişir.

Ayrı bir domain kuracaksanız varolan domaindeki sunuculara (DC'lere ) hic dokunmayın derim yeni bir donanımüzerine yeni bir dc ve domain kurabilirsiniz

Gönderildi : 22/11/2018 14:25

Paylaş: