Forum

Server ın D,E,C sin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server ın D,E,C sine client tan bağlantı sorunu.

21 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,246 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2003 Standart sürüm kullanıyorum. client pc lerden server ın d sine bağlanmak istediğimde domain admin kullanıcı adı ve şifresini dahi girsem bağlanamıyorum. ancak remote desktop ile server a girip oradan client pc lere ulaşabiliyorum. domain admin şifresi ile neden bağlanamıyorum? normalde \\serveradı\d$ gibi yazdığımda bana şifre soruyor bende gerekli domain admin şifresini giriyorum ama olmuyor.

Gönderildi : 31/10/2008 14:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selam,

Domain Admins veya Enterprise Admins grubuna üye başka bir kullanıcı ile denermisiniz?Eğer üye herhangi bir kullanıcı yoksa deneme amaçlı mesela kendi hesabınızı üye yapın ve deneyin bakalım.

Gönderildi : 31/10/2008 15:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bağlanamadığınız HDD lerin Security kısımlarını kontrol ettiniz mi? Hangi kullanıcılara yetki verilmiş?

Gönderildi : 31/10/2008 15:15

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba, Serverının ismi  merkez olsun . Domainin adıda f1 olsun.

\\merkez\d$ gittiğinde senden user ve password  istediğinde  kullanıcı adına  [email protected] ya da f1.com\administrator yazıp şifreni girmeyi denedin Mİ? Bunu denediğin clientlar domaine üye  mi ?

Gönderildi : 31/10/2008 15:16

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

nasıl bağlanacağımı biliyorumda neden bağlanamadığımı anlayamadım. aslında şöyle oldu. ben serverın C,D ve E sinin bütün kullanıcılara açık olduğunu farkettim ve paylaşımlarını kaldırdım. client pc den D ye bağlanacaktım dosya almak için bana hiçbirşey sormadan direk girdi. bende şüphelenip başka bir pc dend e deneyince anladım herkese bütün sürücülerin açılmş olduğunu. Server üzerinde paylaşımını hemen kapattım.

Server ın örneğin D sinin Securty ayarlarına baktım.

Administators(xx\administrators)
Creater Owner
Domain Admins(xx\Domain Admins)
Everyone
System
Users

kendimide ekledim ve full hak verdim ama kendi domain kullanıcı adımlada giremiyorum. sürücüleri paylaşıma açmak istemiyorumki. normalde \\pc\d$ gibi diğer pc lerden kendi makinama kullanarak erişebiliyorum.

Gönderildi : 31/10/2008 15:28

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Bilgisayarım-SağTuş-Manage-Shared Folders-Shared kısmına bakarmısınız. C$ D$ E$ paylaşımlarınız duruyor mu?

Gönderildi : 31/10/2008 15:39

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hayır görünmüyor kaldırmıştım paylaşımlarını.

Gönderildi : 31/10/2008 15:46

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Kaldırdoysanız hangi paylaşıma girmeye çalışıyorsunuz?

Gönderildi : 31/10/2008 16:34

(@sinankahraman)
Illustrious Member

C$ - D$ - E$ paylaşımları olmadan \\server\d$ dan nasıl bağlanmayı düşünüyorsunuz ki? Server ı Restart ettiğinizde bu paylaşımların tekrar gelmesi gerekir. Server ı restart ettiniz mi paylaşımları kaldırdıktan sonra?

Gönderildi : 31/10/2008 16:36

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Administrator share de olsa paylaşımlar restart dan sonra geri gelmez diye biliyorum. Manuel olarak tekrar açması lazım..

Kolay gele

Gönderildi : 31/10/2008 16:51

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Administrator share de olsa paylaşımlar restart dan sonra geri gelmez diye biliyorum. Manuel olarak tekrar açması lazım..

Kolay gele

Şayet Manage-Shared Folders-Shares kısmından D$ üzerinde Stop Sharing yaptıysa Restarttan sonra D$ aktif olur. Ama Regestry den değişiklik yaptı ise Restarttan sonra paylaşım gelmez.

Gönderildi : 31/10/2008 17:12

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

iyide ben paylaşımları Manage de görünen yerden kaldırmadımki. bilgisayarımın altında C D ve E paylaştırılmıştı. onların paylaşımlarını kaldırdım. Manage den nasıl kalkmış bilmiyorum.

Gönderildi : 31/10/2008 17:31

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Server ı restart ettiniz mi?

Gönderildi : 31/10/2008 17:32

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hayır etmedim şuan servera bağlılar bunu ancak akşam yapabilirim. peki tekrar gelmezse ne yapacağım? hangi adımları izlemem gerek.

Gönderildi : 31/10/2008 17:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Server Restart edin,paylaşımlar tekrar geri gelicektir.Sorunsuz çalışması lazım.

Gönderildi : 31/10/2008 18:47

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Daha öncede yazdığım gibi Restart ettiğinizde paylaşımlar gelecektir.Restart işleminin ardından olumlu olumsuz geri bildirim yaparsınız ki olumsuz ise başka yollar deneriz.

Gönderildi : 31/10/2008 18:49

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

restart tan sonra share de paylaşımda göründüler. ama ben hala \\pcadı\d$ şeklinde bağlanamıyorum.

Gönderildi : 31/10/2008 20:57

(@sinankahraman)
Illustrious Member

\\ip\d$ olarak denermisin.

Gönderildi : 31/10/2008 21:06

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

pazartesi deneyeceğim. haftasonu işyeri açık olmuyor. umarım bir şekilde düzelir.

Gönderildi : 01/11/2008 02:46

Sayfa 1 / 2
Paylaş: