Forum

Terminal Server Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
517 Görüntüleme
(@EmreDeniz)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Uzak masaüstüne bağlanan terminal kullanıcalar bağlantıyı kestiği zaman masaüstünün temizlenmesini istiyorum, bu mükün müdür?

Yada süreli mesela 30 dk da bir masaüstü temizlenmesini sağlayabilir miyiz?

Gönderildi : 27/07/2018 15:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Masaüstündeki dosyaların mahiyeti nedir? Önemsiz mi bunlar?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/07/2018 15:59

(@EmreDeniz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kullanıcılar ERP yazılımından teklif vs. alıp masaüstüne kaydediyor. Sonra kendi masaütüne alınca işlem bitiyor. Fakat orda dosyayı bırakınca sıkıntı oluyor diğer kullanıcılarda görebiliyor. Bunun için en temizi temizlemek logout yapınca masaüstünü temizleyecek bir kural var mı?

Gönderildi : 27/07/2018 17:34

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Alternatif olarak Masaüstüne dosya kayıt yapmasını engelleyebilirsiniz bunun yerine desktop kendi locallerinde bir share açıp dosyaları buraya atmalarını sağlayabilirsiniz yada Rdp ile bağlandıktan sonra direk ERP programı açılacak hiç masaüstü gelmeyecek ERP çıkınca otomatik log out olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Gönderildi : 27/07/2018 17:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Erdem beye ek olarak bir bat dosyası ile logout olma durumunda bunu çalıştırabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/07/2018 18:51

(@EmreDeniz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Masaüstüne dosyaları koymaları lazım teklif vs. alabilmek için. bat dosyasını nasıl ayarlarım?

Gönderildi : 27/07/2018 18:53

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Masaüstüne dosyaları koymaları lazım teklif vs. alabilmek için. bat dosyasını nasıl ayarlarım?

Task schedule yada startup yada gpo bat olarak asagidaki custom scripti ekleyebilirsin, Ben temiz bir profile icin yapmistim , sen istersen sadece desktopu secebilirsin

@del /S /Q /F c:\Users\%username%\Contacts\* >nul
@for /d %%i in (c:\Users\%username%\Contacts\*) do @rmdir /s /q "%%i"
@del /S /Q /F c:\Users\%username%\desktop\* >nul
@for /d %%i in (c:\Users\%username%\Desktop\*) do @rmdir /s /q "%%i"
@del /S /Q /F c:\Users\%username%\documents\* >nul
@for /d %%i in (c:\Users\%username%\documents\*) do @rmdir /s /q "%%i"
@del /S /Q /F c:\Users\%username%\Downloads\* >nul
@for /d %%i in (c:\Users\%username%\Downloads\*) do @rmdir /s /q "%%i"
@del /S /Q /F c:\Users\%username%\Favorites\* >nul
@for /d %%i in (c:\Users\%username%\Favorites\*) do @rmdir /s /q "%%i"
@del /S /Q /F c:\Users\%username%\Links\* >nul
@for /d %%i in (c:\Users\%username%\Links\*) do @rmdir /s /q "%%i"