Forum

Paylaşılan klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylaşılan klasörün içindeki excel gözükmüyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,676 Görüntüleme
(@iLYASBAYRAM)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

Server 2008 R2 sunucuda klasörü paylaşıma açtım (klasörün adı: "Paylaşım") klasörün içine attığım excel dosyası diğer bilgisayarlarda gözükmüyor yani klasör boş gözüküyor. Kullanıcılara gerekli izinleri de verdim. Neden olur? Nasıl düzeltilir?

Gönderildi : 12/07/2018 18:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

klasörün içine attığınız dosyalar güvenlik haklarını üst klasörden devralmıyor olabilir mi acaba

içinbde dosyalar var iken tekrar security haklarını alt klasorelere de etki edecek şekilde yeniden düzenlemeyi denermisiniz ?

Gönderildi : 12/07/2018 18:16

(@iLYASBAYRAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

klasörün içine attığınız dosyalar güvenlik haklarını üst klasörden devralmıyor olabilir mi acaba

içinbde dosyalar var iken tekrar security haklarını alt klasorelere de etki edecek şekilde yeniden düzenlemeyi denermisiniz ?

Bu ekrandan mı yapıcam? Bu arada bahsettğim excel dosyasını client makinadan kopyaladım sunucuya sadece o bilgisayarda gözüküyor. diğer bilgisayarlarda gözükmüyor. 

ss

Gönderildi : 12/07/2018 19:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sharing tarafında kimlerin erişebileceğini belirliyor iseniz burda (security tabında)  everyone - read & execute verebilirsiniz aslında 

ayrıca üstten devralma seçenekleri için alttaki ekranı kontrol edebilirsiniz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 12/07/2018 19:43

(@iLYASBAYRAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sharing tarafında kimlerin erişebileceğini belirliyor iseniz burda (security tabında)  everyone - read & execute verebilirsiniz aslında 

ayrıca üstten devralma seçenekleri için alttaki ekranı kontrol edebilirsiniz.

Security sekmesinde izinleri verdim. Bu sabah klasörün içindeki excel bütün bilgisayarlarda görünüyordu, excelin içine veri de girdim. Ama şimdi baktığımda klasörün içinde sadece .tmp klasörü gözüküyor. 

asa

ss

iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/07/2018 18:04

Paylaş: