Forum

dc makinaya wsus ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dc makinaya wsus kurma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
529 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

şube lokasyonunda 60 tane bilgisayr var. bir tek adc  servervar. dc makinaya wsus kursam sıkıntı olurmu.

Gönderildi : 24/05/2018 15:35

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

WSUS bağımsız bir servis. Ama DC makinaya kurmayın. Seçtiğiniz update'lere göre yüksek disk kapasitesine ihtiyaç olabilir. Mümkünse ayrı bir makina üzerine kurun. Ortamdam sanallaştırma varsa yeni bir VM'e yükleyin.

Gönderildi : 24/05/2018 16:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

WSUS bağımsız bir servis. Ama DC makinaya kurmayın. Seçtiğiniz update'lere göre yüksek disk kapasitesine ihtiyaç olabilir. Mümkünse ayrı bir makina üzerine kurun. Ortamdam sanallaştırma varsa yeni bir VM'e yükleyin.

DC başka rolleri kurmayacak kadar kıymetlidir.

Hocama katılıyorum kesinlikle ayrı bir ortam ayırın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/05/2018 02:47

(@serkanates)
Gönderiler: 1285
Üye

Sunucu kaynaklarınızı belirtmemişsiniz ancak WSUS kaynak tüketiminde biraz acımasızdır. IIS ile birlikte sistem kaynaklarınız üzerine ciddi yük getirir. Sonuç olarak arkadaşlarında belirttiği üzere, kurulmaz mı ? Kurulur. Çalışmaz mı ? Çalışır. Böyle bir yapı tavsiye edilir mi ? Kesinlikle edilmez.

Gönderildi : 28/05/2018 16:38

Paylaş: