Forum

hp dl380 gen9 raid5...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp dl380 gen9 raid5 ve ekran gelmeme sorunu.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@Muratkucukaltun)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar Hp DL380 GEN9  model 5x300 gb server aldım. 5 diskide raid5 yaptım. yani port1 de 300 300 300 300 port2 de 300 gösteriyordu.

bende hepsini seçtim raid5 yaptım. herhangi bir problem olurmu. port2 sorun yaratmaz umarım. birde c: d: olarak nasıl ayırabilirim. arayüzü izleyiniz..

birde işlemlerin hepsini yaptıktan sonra yeniden başlatıyor sistem. sonrasında ekran gelmiyor.

Gönderildi : 05/03/2018 21:31

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhaba,

Raid işlemleri için sunucu boot olurken f10 HP Intelligent Provisioning moduna düşün. Ardından Perform Maintenance tıklayarak devam edin.

HP Smart Storage Administrator (SSA) tıklayarak raid kartlarını gördüğünüz panele girin ve burada işlemleri yapın. Daha önce yaptığınız için ayrıntıya girmiyorum. Tek nokta raid yaparken size size sorar, sanırım direk geçmişsiniz orayı. Size bölümünde custom işaretleyin ve ilk olarak c sürücüsüne vereceğiniz disk alanı ile raid yapısını oluşturun daha sonra Logical Drive altından ayırmadığınız boş alan ile bir logical drive oluşturun. Bu şekilde bölmüş olacaksınız.

**Kurulum yaptığınız için f10 menüsü disable gelebilir. Bunu açmak için f9 ile biosa girin ve Server Security -> Intelligent Provisioning (F10 Prompt) -> Disable bu yolu takip ederek enable konuma getirin.

Gönderildi : 05/03/2018 23:49

Paylaş: