Forum

synology Lun disk i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

synology Lun disk iScsi bağlantı hatası

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,207 Görüntüleme
(@MelihMERCAN)
Gönderiler: 59
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Synology Nas cihazımda oluşturdum Lun ile bazı sunucularıma iscsi disk olarak bağlamama rağmen 2 sunucumda "there is no tunnel mode outer address specified" şeklinde hata alıyorum ve targetları getirmiyor. Sunucularımda Ms.Win.Srv 2012 r2 işletim sistemi kullanmaktayım.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 27/02/2018 20:18

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

sorun yaşadığınız hostlarada referans adımda belirtilen çözümü denediniz mi ?

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2721092/unable-to-remove-ipsec-settings-from-iscsi-target-portal-configured-wi

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/02/2018 06:24

(@MelihMERCAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu linki inceledim fakat regedit de aşağıdaki gibi bir yer bulunmuyor. 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\iSCSI\Discovery\Authentication Cache\ALL

artı olarak zaten şunlar için geçerli diyor;

Şunlar için geçerlidir: Windows Server 2008 R2 EnterpriseWindows Server 2008 R2 StandardWindows Server 2008 EnterpriseWindows Server 2008 StandardWindows 7 EnterpriseWindows 7 ProfessionalWindows Vista EnterpriseWindows Vista Business

Gönderildi : 28/02/2018 11:17

(@MelihMERCAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ok buldum sorun çözdüm. ilginiz için teşekkürler Turan Bey.

Gönderildi : 28/02/2018 13:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Çözümü açıklarsanız başka arkadaşlara yardımcı olur. 

Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/02/2018 16:14

(@MelihMERCAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. iSCSI başlatıcıyı kullanarak, hedef portalı kaldırın.

2. Yükseltilmiş bir komut isteminde, aşağıdaki komutu kullanarak iSCSI hizmetini durdurun:

Net durdurma msiscsi
3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde yedekleyin (Dışa Aktar) ve ardından aşağıdaki kayıt defteri anahtarını kaldırın: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\iSCSI\Discovery\Authentication Cache\ALL
4. Yükseltilmiş bir komut isteminde, aşağıdaki komutu kullanarak iSCSI hizmetini başlatın: Net start msiscsi

Gönderildi : 28/02/2018 19:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Bilgilendirme için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/02/2018 19:45

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

ok buldum sorun çözdüm. ilginiz için teşekkürler Turan Bey.

yöntemin işe yaramasına sevindim, geri bildirim için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/03/2018 04:37

Paylaş: