Forum

Güvenlik Grupl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Güvenlik Grupları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Active directory de güvenlik gruplarını genellikle Organizational Unit içerisinde mi bulunduruyorsunuz yoksa Users klasöründe mi?

Eğer Users klasöründe bulunduruyorsanuz group policy leri OU içerisindeki kullanıcı mı alır yoksa User klasöründe bulunan güvenlik grubunun içerisindeki kullanıcı mı?

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/02/2018 19:28

(@AydinOnmez)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Selam tercih meselesi tabi ancak ben user içinde bulunduruyorum, kullanım biçimine göre değişir nasıl istiyorsanız bazı klasörler var kullanıcı olan tepeden GP aldırtmıyorum bazılarına  aldırtıyorum. 

Gönderildi : 03/02/2018 01:47

(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sonuçta Users klasörü domain policy den alıyor değil mi?

GPO editor de bu klasöre ayar uygulayamıyoruz bu durumda kullanıcı hem Users altındaki gruptaysa hem de OU da ise hangisi daha baskın olur?

Gönderildi : 03/02/2018 21:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Policy ou lara uygulanır. Gruplara uygulanmaz. Gruplarn farklı yere taşınması mümkün bu tamamen kullanım ve şekilcilik meselesi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/02/2018 16:05

Paylaş: