Forum

Yedekleme hak.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedekleme hak.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@marufarslan)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

7zip yazılımı ile 30GB data 5GB kadar düşüyor.

Sıkıştırma anında aynı networkte başka diske yazıyorum.

Yedek kaynağında sıkıştırma işlemi bittikten sonra sıkıştırılmış doysa hedef alanına kopyalanması performans bakımından etki yapar mı ?

"Dalgasız denizde, herkes kaptandır."

Gönderildi : 21/12/2017 18:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Ufak data her zaman performans sağlar tabiki.

Ancak sadece gerek duyduğunuzda extrack ederken zaman alır. Sıkıştırma programıda önemlidir ancak sıkışma şekli datanın sıkışabilme özelliğine bağlıdır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/12/2017 19:10

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Merhaba. Ben sorunuzu şu şekilde anlıyorum. Sıkıştırma işlemini yaparken hedef klasörü network üzerindeki bir paylaşıma direkt yapmak ile lokal diske yapmak arasında bir fark mı ?

Eğer sorunuz bu şekilde ise, bir fark olacaktır. Hem performans olarak hem de güvenlik açısından sıkıştırma işleminin önce lokal diske yapılıp sonradan networkte ikinci bir yere kopyalanması daha uygun olur. Networkte yaşanacak bir problemden dolayı yedekleme işleminizin yarım kalması veya sorunlu olarak sonuçlanması söz konusu olabilir. Önce lokal diske yedeklemeniz bu riski ortadan kaldıracaktır. Performans tarafında tamamen disk yapınız etkin. Lokalde çalışan disklerinizin I/O performansı ile doğru orantılı olarak performans alırsınız. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 22/12/2017 11:26

Paylaş: