Forum

Computer Name ile p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Computer Name ile ping atamama sorunu.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
2,747 Görüntüleme
(@mehmetcantomak)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşalar Kolay Gelsin.

ağdaki bilgisayar server a "ping XXERP"  bu  şekilde ping atamıyorlar. IP'si ile pingleye biliyor DNS ve DHCP server tarafını kurcaladım bir türlü sonuç alamadım.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/11/2017 11:30

(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Selamlar,

Dns üzerinden reverse lookupları kontrol edebilir misiniz? Pinglediğiniz bilgisayarın kaydı varmı?

Hostname i doğru yazıp yazmadığınızı ping -a x.x.x.x şeklinde yazıp kontrol eder misiniz isim doğru mu?

Ağdaki tüm bilgisayarlar için mi hostname ile pingleyemiyorsunuz yoksa sadece bir bilgisayar için mi?

Sıkıntı yaşadığınız bilgisayarı domainden çıkarıp almak belki çözüm olabilir. 

Gönderildi : 28/11/2017 12:46

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki adımları deneyebilirmisiniz.

https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/allow-pings-icmp-echo-request-through-your-windows-vista-firewall/

Gönderildi : 28/11/2017 13:16

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 704
Üye

Selamlar ;

Mehmet Bey sağolsun yapısı hakkında  pek bir bilgi vermediği için  domain yapısı kurulu olmaya da bilir. " DNS ve DHCP server tarafını kurcaladım " kısmını da biraz açabilirseniz  hangi  ayarları kontrol ettiğinizi de paylaşırsanız daha nokta atışı öneriler gelme ihtimalini yükselteceksiniz ayrıca Zafer Bey'in değindiği ağdaki tüm bilgisayarları hostname ile pingleyemiyorsunuz yoksa sadece belirli bilgisayar(lar) da mı sorun yaşıyorsunuz.

Selamlar,

Dns üzerinden reverse lookupları kontrol edebilir misiniz? Pinglediğiniz bilgisayarın kaydı varmı?

Hostname i doğru yazıp yazmadığınızı ping -a x.x.x.x şeklinde yazıp kontrol eder misiniz isim doğru mu?

Ağdaki tüm bilgisayarlar için mi hostname ile pingleyemiyorsunuz yoksa sadece bir bilgisayar için mi?

Sıkıntı yaşadığınız bilgisayarı domainden çıkarıp almak belki çözüm olabilir. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 28/11/2017 17:24

Paylaş: