Forum

hp ML110 G7 - Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp ML110 G7 - Server 2008 r2 VSS geri yükleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
717 Görüntüleme
(@mehmetkaraoz)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

(sunucu hp ml110 g7 - 2x500gb raid 1 olarak kurulu idi. VSS 460GB Boyutunda)

Sunucumuz fidye yazılımına maruz kaldı 1 gün önkeki VSS yedekten gerekli dataları aldım farklı bir pc de şimdilik muhasebe programı çalışıyor ama sunucuya bu imajı geri atamıyorum, sunucuyu yeniden kurmak yerine son günkü hali ile çalışmasını istiyorum sitedeki tüm makaleleri ve yazıları okudum ama başarılı olamadım, CD den kurulum ile başlayıp onarıma geçince yerel diskleri algılamıyor, hp smart start ile başladığım zaman ise onarım ekranı gelmiyor, server 2008 r2 yi tam kurup imajı atmayı denediğim zaman ise 100mb lık bölümü okuyor C bölümü okunamadı uyarısı veriyor, son olarak raid yapılandırmasını sildim imajı geri yükledi ama sistem açılmıyor,

Bu durumda tavsiyeleriniz bekliyorum, elimdeki VSS imajından tam sunucu yüklemesi yapmak istiyorum mümkünmüdür.

Teşekkürler

iyi çalışmalar

Gönderildi : 01/11/2017 22:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

vss image olarak kastteiğiniz, bir backup imaj mıdır ?

bir backup uyglamasının imajı ise, raid driverları ekleyerek, restore sürecini tekrar deneyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2017 02:56

(@mehmetkaraoz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

vss image olarak kastteiğiniz, bir backup imaj mıdır ?

bir backup uyglamasının imajı ise, raid driverları ekleyerek, restore sürecini tekrar deneyebilirsiniz.

Merhabalar

Evet backup, asıl backup dosyası vhd uzantılı, windows 7 de ki windowsun kendi kendine aldığı imaj gibi,  sppmetadatacache, catalog ,  ve backup klasorleri var, backup klasor içerisinde xml uzantılı dosyalar ve vhd uzantılı 2 adet dosya var VHD lerin birisi 50mb diğeri 460GB

Teşekkürler

iyi çalışmalar

Gönderildi : 03/11/2017 14:30

(@turancoskun)
Üye

öncelikle server 2008 kurulum medyası ile boot ederek, disk ekranında raid driverları yükleyin.

devamında bir adım geriye dönerek, repair tarafında tekrar restore işlemini tekrarlayın.

veya ilgili vhd dosyası üzerinden boot ile ilgili referans adresi inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1PNxSt8nMKs

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/11/2017 04:20

(@mehmetkaraoz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Yardımlarınız için teşekkürler geri yüklemeyi başardım sistem kaldığı yerden devam etti

Teşekkürler

iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/11/2017 13:10

(@turancoskun)
Üye

hayırlı olsun, geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 30/11/2017 02:04

Paylaş: