Forum

Windows 2016 SUB-Ce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2016 SUB-Certificate Authority 1 yil gosteriyor

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,260 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

2016 CA workgroup olarak kuruldu ve sertifika 10 yil. Ancak subordinate enterprise CA sertifikasi 1 yil gorunuyor. Her 2 CA yi kurarken 10 yil olarak sectigime eminim. Bu normal mi?

screenshot

Gönderildi : 24/10/2017 01:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Workgroup olan CA üzerinden aldığınız Subordinate şablonu 1 yıllık muhtemel. Yani CA in kendisini kurarken seçtiğiniz değil burada subordinate olacağı için ona bu yetkiyi veren root ca in ilgili sertifikadaki şablon süresi önemlidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/10/2017 14:37

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bunu kurulum tamamladiktan sonra duzeltme imkani varmi? Yabanci forumlarda sub ve root CAyi kaldirin yeniden konfigure edin diyorlar. Root CA uzeride certificate templatelerine nasil ulasilir zira DC gerekli onun icin. Biraz tarif edebilir misiniz?

Bu yeni bir ortam ve hic sertifika duzenlenmedi.

Gönderildi : 24/10/2017 16:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Workgroup olan CA üzerinde templates klasörüne sağ tıklayıp manage derseniz kütüphaneye girersiniz, oradan sub ordinate sertifika şablonunu bulun ve kopyalayın, yeni bir isim verin, diğer özelliklerini değiştirmeden sadece yılı 10 yıl olarak değiştirin, ok diyin

Sonra o pencereyeyi kapaın tekrar templates klasörüne sağ tıklayıp deploy diyerek yeni yaptığınız sertifika şablonunu yayınlayın, daha sonra sub ordinate kurarken bu sertifikayı kullanın.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/10/2017 00:29

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam Workgroup olan Root CA'da template folderi mevcut degil. Biraz google'da arama yaptim. Sonuc Workgroup olan CA uzerinde template operasyonlari yapmak mumkun degildir deniyor. Bir seylerimi atliyorum?

Gönderildi : 25/10/2017 03:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Çok doğru 🙁 zaten work group için versiyonlama özelliği yok, uzun süredir WG CA yönetmediğim için unutmuşum. Bu durumda Subordinate i yeniden kurun, kurarken 10 yıl seçin burada detay var

https://marckean.com/2010/07/28/build-an-offline-root-ca-with-a-subordinate-ca/

Gönderildi : 26/10/2017 00:23

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Makale supermis hocam. Bir kac guzel makale daha buldum hepsinin burokratik kisimlarini kaldirip birlestireyim diyorum. Eminim calisacak.

Gönderildi : 27/10/2017 03:01

Paylaş: