Forum

WSUS - Güncell...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS - Güncelleştirme Katalog Sorunu Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ortamımız Üzerinde WSUS Yapılandırması Kullanılmaktadır.

Eşitlenen Güncelleştirmeler " Yeni Güncelleştirme Görünümü " Eklenilerek Uygun Kataloglara Listelenmektedir.

Örnek Windows 8 veya Office 2013 Yeni Güncelleştirme Katalogu Oluşturduğumda Sorunsuz Olarak Uygun Güncelleştirmeleri O Kategori İçerisinde Gösterkmektedir.

Ama DC Restart Edildiğinde Oluşturduğumuz Görünüm Silinmektedir.

Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim ?

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 23/10/2017 14:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Keşke dc üzerinde farklı rol barındırmasanız ne kadar iyi olurdu.

Bununla ilgili loglarda gözüken bir durum mevcut mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/10/2017 16:20

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Keşke dc üzerinde farklı rol barındırmasanız ne kadar iyi olurdu.

Bununla ilgili loglarda gözüken bir durum mevcut mu?

Cevabınız İçin Teşekkür Ediyorum Rıza ŞAHAN,

Ortam Üzerinde Donanım Yetersizliğinden Dolayı Kısa Vadeli Olarak Zorunlu Barındırılmaktadır.

Yaşadığım Sorunla İlgili Herhangi Bir Log vs Gözlenmemiştir.

Ama Şu Şekilde Bir İşlem Uyguladım,

Database ve Log Dosyalarında Size Yükselmesi Görüldüğü İçin İlgili WSUS WID DB Üzerine Management Studio İle Bağlantı Sağlayarak DB Üzerine Shrink İşlemi Uygulanmıştır.

Şuanlık Kontrol Ettiğimde DC Restart vs Sağladığımda Kataloglar Üzerinde Herhangi Bir Silinme vs Gibi Durum Gözlenmemiştir.

Daha Önceki Durumuna Göre Daha Stabil Çalışma Göstermektedir.

Gönderildi : 26/10/2017 11:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Çözüm yöntemi için teşekkürler.

Umarım bir daha sorun tekrarlamaz. KEyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/10/2017 18:09

Paylaş: