Forum

Active Directory GP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory GPO Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@mehmetsemihdemir)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhabalar.

Daha anlaşılır olması açısından sistemden kısaca bahsedeyim. 

Aynı lokasyonda fortigate ile ayrılmış 2 ayrı ip bloğu var. 172.16.20.x ve 172.16.40.x şeklinde. Her blokta da birer adet DC var. Farklı domain yapıları mevcut. Birisi A domaini diğeri B domaini. 

Burada yaşadığım sorunlar şu şekilde. Clientleri domaine alırken Etki Alanı kısmına A yazıyorum DC ile iletişime geçemiyor. Ethernet ayarından DNS kısmına DC nin ip adresini yazınca sorun çözülüyor ama. Diğer bir sorun A domaininde GPO basıyorum. Ancak GPO da yaptığım değişiklikler geçerli olmuyor. Masaüstüne kısayol oluşturdum olmuyor. Sürücü eşleşmesi oluşturdum onu da kabul etmiyor. Bu sorunu B domaininde de zaman zaman yaşıyorum.

Bu sorunları çözebilmek adına neler yapabilirim ? Yardımcı olur musunuz lütfen.

Gönderildi : 28/09/2017 15:39

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

DNS olarak DC ip adresini girmezseniz AD çalışması sorun teşkil eder elbette. DC ip adresi nedir. Farklı interface üzerinden mi çıkış veriyorsunuz DC yoksa Tek interface üzerinden mi çıkış sağlıyorsunuz.

Örneğin interfacenin birini 172.16.20.x diğerine 172.16.40.x olarak çıkış vermeyi deneyin. Tek interface üzerinden se Ağ Maskenizi genişletmeyi deneyiniz 255.255.0.0 olarak.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 28/09/2017 16:13

Paylaş: