Forum

rdp den kendi ağ ve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

rdp den kendi ağ ve usb yazıcılarımdan çıktılar geç yazıyor

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@ademdeniz)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

iki lokasyonda bu sorunu yaşıyorum hem serverin bulunduğu lokasyon hemde ssl vpn ile bağlatı sağladığım  lokasyon

bu sorunu aşmak için hem usb hemde eth yazıcı denemelerimolsu ikisinde de sorun aynı 

fakar yine farklı lokasyonumda eth bağlantılı yazıcım var bunda sorun yaşamıyorum 

daha önce süreç içinde bazen usb yazıcılarımdan da sorun yaşamadığım zamanlar oluyordu ama şu anda tamamen sorun ortada 

server r2 işletim sistemi actice directory var 

client win7 işletim sistemi kendi lokasyonundaki clienler domain user olarak çalışırken farklılokasyonlar kendi lokal adminleri ile çalışıyor 

vpn bağlantımızı fortigate ile yapyoruz 

iki lokasyonumuzda tomlamda 30 client bulunmakta bunların 15 gibi bu rdp yazıcı sistemi ile çalışıyor 

hem kendi lokasyonunda hemde farklılokasyonda bu sıkıntı yaşanıyor kendi lokayonunda ve hemusb hemde eht. yazıcılarda bu sıkıntı yaşanıyor tuhaf olan farklı lokayonda olan şubemizden eth.  bağlantılı yazıcımızın biri sorunsuz çalışıyor başka bir yazıcılarımız çalışmıyor aynı ayarlar aynı bağlantılar ve aynı haklar ile yapyorum ama sonuç alamıyorum yazılarım hp marka ve hem usb hem eth. bağlantılı 

server 2008 r2 active directory yüklü sistemime dışardan farklı bir localden rdp ile bağlanıyorum kendi yazıcılarımdan çıktı almak istediğimiden yaklaşık 1 dk geç yazıyor çoklu kullanıcısı olan bir sistemim olduğu için hergelen yazıyor çıktı geç yazdığından bilmiyor ve birden fazla yazı gönderiyor buda ciddi bir sorun olmaya başladı bizim için hem usb hem ağ bağlantlı yazıcılarımdan yaşıyorum fakat ilginç olan bir yazıcımdanda hemen alabiliyorum yani yazıcı seçiyor gibi bir durumda var ama çözemedim durumu bilgisi ve tecrübe etmiş varsa çözüm için ricada bulunuyorum 

Gönderildi : 01/05/2017 15:11

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Çıktıyı kendi ofisinden mi alıyor rdp yaptığı ofisten mi alıyor. VPN bağlantınız olduğu halde neden RDP yapıyor, client uygulama kullanmıyorsunuz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 01/05/2017 15:43

(@ilgarguliyev)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Selam

Screw driver denen bir program var. Bir onu deneseniz?

Gönderildi : 11/05/2017 11:35

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

bağlantıdaki işlemi yapıp dener misiniz?

http://www.cozumpark.com/forums/post/504231.aspx

Gönderildi : 15/05/2017 19:34

Paylaş: