Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 WAN Filtreleme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
598 Görüntüleme
(@KeremYusaERDEM)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar sevgili forum üyeleri,

Linux üzerinde uzmanlaştığım için Windows Server 2012 üzerinde WAN filtreleme hakkında sizlerden yardım almak istiyorum. Konuyu kısaca özetlemek gerekirse.

Örnektir:

Lokal ağımızda 192.168.1.21 IP li Windows Server 2012 üzerinde çalışan bir web uygulama 1111 portunu kullanmaktadır. Bu port  Router üzerinde 1.21 IP sine NAT yapılmıştır.

Hali hazırda 88.88.88.88:1111/s/index.htm yazıldığında bütün WAN lar ulaşmaktadır. Router üzerinde WAN filtreleme yapılamadığı için bu Filtrelemeyi WINS 2012 üzerinde yapmak istiyorum bu yapılabilirmi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 01/04/2017 03:28

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Linux üzerinde uzmanlaştığım için Windows Server 2012 üzerinde WAN filtreleme hakkında sizlerden yardım almak istiyorum. Konuyu kısaca özetlemek gerekirse.

Örnektir:

Lokal ağımızda 192.168.1.21 IP li Windows Server 2012 üzerinde çalışan bir web uygulama 1111 portunu kullanmaktadır. Bu port  Router üzerinde 1.21 IP sine NAT yapılmıştır.

Hali hazırda 88.88.88.88:1111/s/index.htm yazıldığında bütün WAN lar ulaşmaktadır. Router üzerinde WAN filtreleme yapılamadığı için bu Filtrelemeyi WINS 2012 üzerinde yapmak istiyorum bu yapılabilirmi?

Merhaba, WAN filtrelemeden tam olarak kastettiğinizi anlamadım ama yalnızca belirtilen IP adreslerinin bu uygulamaya erişmesini istiyorsanız ve Router bunu yapamıyorsa, Windows Güvenlik Duvarı üzerinde 1111 portunu erişilebilir hale getirmiş olmalısınız. Bu kuralı Custom Rule olarak yapılandırıp belirli Remote IP adresleri yazabilirsiniz.

Gönderildi : 02/04/2017 15:28

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Server üzerinden Güvenlik duvarını kullanarak engellemeleri yapabilirsiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 03/04/2017 00:28

(@KeremYusaERDEM)
Active Member
Konu başlatıcı

Örnektir:

Merhaba, WAN filtrelemeden tam olarak kastettiğinizi anlamadım ama yalnızca belirtilen IP adreslerinin bu uygulamaya erişmesini istiyorsanız ve Router bunu yapamıyorsa, Windows Güvenlik Duvarı üzerinde 1111 portunu erişilebilir hale getirmiş olmalısınız. Bu kuralı Custom Rule olarak yapılandırıp belirli Remote IP adresleri yazabilirsiniz.

Merhabalar,

Örnek ankarada bulunan 1.21:1111 e istanbuldan daki bir Sabit Dış IP nin haricinde hiç kimsenin ulaşmasını istemiyorum. Güvenlik duvarında costom rule e istanbulun dış ipsini tanımladım ama girmiyor. İstanbul harici bütün Dış ipler giriyor anlayamdım. 

Gönderildi : 04/04/2017 13:41

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Hocam bu konuda RDP ile ilgili yazdığınız tüm kuralları silin sonra tekrar bir kural oluşturun (Custom değil) sonra bu kurala sağ tıklayıp Özellikler dediğinizde Kapsam sekmesinde Uzak IP adreslerini yazabileceğiniz bir ekran var. Buraya istediğiniz IP adreslerini girebilirsiniz.

Gönderildi : 04/04/2017 18:21

(@KeremYusaERDEM)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız çok teşekkürler. Sorunu halletim emeklerinize sağlık.

Gönderildi : 04/04/2017 19:12

Paylaş: