Forum

Bir Kullanıcının He...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir Kullanıcının Hesabının Sürekli "Locked" Olması

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
846 Görüntüleme
(@MustafaPehlivann)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Şirketimizde yeni şifre ve yanlış şifre girilmesi durumunda hesap kilitleme politikaları uyguladık. Yalnızca 1 kullanıcının hesabı sürekli kilitleniyor. Aktif olarak bilgisayarı kullanırken bile kilitleniyor.

Networkteki dosyalara erişime baktım, kullanıcı hesaplarından kayıtlı parolalara baktım, outlooktan vs. baktım hiçbir sorun gözükmüyor. Hatta resetleyip eski şifresini tekrar verdim fakat hala kilitleniyor. Daha önce aynı sorunu yaşayan ya da kaçırdığım bir yer olabilir mi önerisi olan var mıdır?

Teşekkürler,

Saygılarımla,

EDIT: Kullanıcıyı AD'den silip tekrar oluşturdum, sorun yine devam ediyor.

EDIT 2: Eski şifre 7 karakter olduğu için arkadaşım politikalar gereği verememiş. GPO'dan değiştirip, deneyip onunla ilgili de bilgi vereceğim.

Gönderildi : 02/03/2017 19:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Öncelikle AD loglarına bunların zamanlarına göre client log'larına odaklanın. Bu tip sorunlar sihhatli bir AD yapısında genellikle kullanıcı hatası veya ethernet tarafından driver vs kaynaklanır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/03/2017 23:00

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yaşadığınız sorun tek bir kullanıcıda ise, direk hostuna yoğunlaşmanızı tavsiye ederim.

3.party bir uygulama üzerinde tanımlı user/pass veya virus sebebi ile bu durumu yaşayabilirsiniz.

kendi yaşadığım bir durumdan örnek vereyim, kolay karşılaşılacak bir durum değil.

3/4 yıl önce ntlm ile doğrulama gerçekleştirdiğimiz bir kurumda, nasıl oldu ise user/pass browser cachede kalıp, yeni parola atanınca bu sorun yaşanıyordu.

cache temizliği ile çözüm ürettik ancak biraz vakit almıştı.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2017 00:20

Paylaş: