Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012R2 RDS rolü olan bilgisayara Office 365 ProPlus lisanslanamıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,047 Görüntüleme
(@ismaildere)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server 2012R2 RDS yüklü olan bilgisayar üzerine Office 365 ProPlus yükledim. Fakat "Bu Microsoft Office 2016 kopyası Terminal Hizmetlerini çalıştıran bilgisayarda kullanılamaz" uyarısını aldım.

Normalde Office kutu lisanslarında bu durum olabilir. Fakat Lisans Office 365 ve kabul etmesi gerikiyor normalde. 

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Gönderildi : 11/02/2017 12:52

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Ever notmal şartlarda kabul etmesi gerekiyor. Yani normail kullanıcı pc lerinde; Ama sizin kullandığınız server. Genel lisansı kabul etmiyor. Bunun için de Toplu lisans (Volume Licence) almanız gerekiyor.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 11/02/2017 15:07

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şu anki lisans toplu lisans. Office 365 ProPlus lisansı VLC tarafında etkinleştirdim. Yinede lisanslayamam mı?

Gönderildi : 13/02/2017 11:39

(@ismaildere)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Microsoft ile telefon görüşmesi sonucu Office Deployment Tool kullanarak sorunu çözdüm.

ODT ile ilgili configuration.xml dosyasını kendi ürünümüze configure ederek indirmeyi başlatıyoruz. Sonrasında komut satırından yükleme yapıyoruz. Bu konuda fazlasıyla internette makale mevcut. 

Gönderildi : 14/02/2017 17:49

Paylaş: