Forum

Nt Backup Yedekleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nt Backup Yedekleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
905 Görüntüleme
(@VolkanKSAKARYA)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle tüm çözüm park ailesine merhabalar,

Hakan UZUNER hocam Balıkesir'de askerliğinizi yaparken tanışmıştık sizinle , ben askeri öğrenciydim o sıra.

Hocam ve tüm çözüm park ailesi benim sıkıntım server 2003 de bulunan ntbackup ı server 2012 de kullanıyorum,

(Uzak bir sunucunun yedeğini aldığım ve bazı yedekleme programlarından dilim yandığı için ntbackup a dönüş yaptım 🙂 )

Tek sıkıntım zamanlarmış olarak kullanmaya çalıştığımda çalışmıyor zamanlarmış görev olarak nasıl kullanabilirim

Gönderildi : 17/01/2017 00:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, desene asker arkadaşıyız, o zaman soruyu yanıtlamak bana düşer 🙂

Öncelikle artık Nt Backup yok, ismi Server Backup olarak değişti. Zamanlama için server backup yazılımı üzerinden zamanlanmış görev tanımlaman yeterli

https://technet.microsoft.com/en-us/library/dd834883(v=ws.11).aspx

Takıldığın konu olursa yaz lütfen.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/01/2017 10:28

(@VolkanKSAKARYA)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam en azından ortak askerlik anımız var 🙂

Şimdi ben kullandığım yapıyı biraz açıyım hocam, Tüm kullanıcıların verilerinin bulunduğu bir file server'ım var birde bu sunucunun yedeğini almak için kurduğum  yedekleme sunucum var. ikiside server 2012 r2. Ben yedekleme sunucusu üzerinden file server a gidip ordaki verilerin yedeğini alıyorum (file server daki yedeklenecek alanları ağ sürücüsü olacak göstererek bu işlemi yapıyorum )

windows server 2012 r2 üzerinde bulunan server backup ile bu ağ sürücülerini göremiyorum yani uzaktaki sunucunun yedeğini alamıyorum, file server da yedekleme çalıştırıp git yedekleme sunucusunda şuraya koy bu yedekleri denilebiliyor ama ben file server ı bu işlem ile meşgul etmek istemiyorum.

Bu sebeple server 2003 de bulunan nt backup ın dosylarını bir klasöre alıp paket program gibi server 2012 yedekleme sunucusunda  de çalıştırıp  file server daki yedeklenecek alanlarıda ağ sürücüsü olacak gösterip yedeklerini alıyorum, nt backup ı elle çalıştırdığımda  sıkıntısız çalışıyor, fakat zamanlanmış olarak çalışmıyor belki bi script veya powersell komutuyla çalışır diye ümit ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum 🙂

umarım çok karıştırmadan derdimi anlatabilmişimdir. 

ilginiz için  şimdiden çok teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/01/2017 20:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yedekleme ile meşgul etmek ile uzaktan yedek almak arasında bir fark yok, yani buradaki yoğunluk disk yoğunluğu ki ister sunucudan yedek server' a, ister yedek server' dan sunucuya yedek almanız durumunda her iki şekilde de file server disklerinde read oluyor, yani orada bir exe çalışacak bununda sisteme ciddi bir yükü olmaz.

Özetle boşuna kendini yorma, hali hazırda server backup ile bunu yapabilirsin, ama burada önemli nokta network üzerinden yedek alacağın için server backup hep eski yedeğin üstüne yazacak, version yani her gün için ayrı bir yedek almayacaktır. Bu özelliğin çalışması için windows server backup' ın local disklere yedek alması şartı vardır.

Veya ücretsiz bu programı kullanabilirsin

http://www.iperiusbackup.com/software-backup-free.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2017 21:13

Paylaş: