Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008R2 & Exchange 2010 güncellemeleri

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@BekirSari)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Uzun bir süre hem server işletim sistemi hem de exchange güncellemeleri yapılmamış bir sistemimiz bulunmakta.

Bu güncellemeleri yapmak istiyoruz. Benim gibi bir süreçten geçen birileri varsa deneyimlerini ve fikirlerini paylaşabilir mi ? Nasıl bir süreç beni bekliyor. Tavsiyeleriniz neler olur. Teşekküler.

Windows Server 2008 R2 Sp1 (130'a yakın update gerekli)

Exchange 2010 SP3 14.03.0123.003

Gönderildi : 18/11/2016 19:49

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba sistem sanal üzerinde bulunuyorsa öncelikle snapshot almanızda fayda olacaktır,

bunun haricinde, windows ve exchange in yedeklerini almanız olası bir problemle karşılaşmanız halinde geri dönüşünüzü kolaylaştıracaktır.

ben kendi sistemimi update yapıyor olmuş olsaydım, öncelikle windows server 2008r2 üzerindeki updatelerin tümünü geçerdim, exchange tarafında bir problem çıkmayacaktır tahminim fakat yine de bir gün stabil çalıştığını kontrol edip sonrasında exchange tarafındaki updateleri sırası ile geçerdim, önce sp1 i geçer gerekli kontrolleri yapardım, sonra sp2 sonra sp3. bu evrede her bir update sonrası sunucuyu restart ederdim. bazen exchange servisleri otomatik başlamıyor updateleri geçmeden önce servis durumlarının fotoğrafını çekmeniz, eğer ki exchange konusunda deneyiminiz pek yok ise faydanıza olacaktır. stabil sp versiyonuna kadar bu işlemi tekrar edip tüm updateleri geçerdim.

Gönderildi : 19/11/2016 14:08

Paylaş: