Forum

Domaine alma Ağ yol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine alma Ağ yolu bulunamadı sorunu

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
5,683 Görüntüleme
(@KeremYener)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Oluşturulurken bulunmadığım sonradan katıldığım bir sistem var ve çok da tecrübeli değilim.

Öncelikle aldığım hata domaine almak isterken Ağ yolu bulunamadı hatası vermesi.

Sistemde 2 adet domain controller(genel katalog) var ve 2.cisi çalışmıyor ve şifresi mevcut olmadığından da giremiyorum.

Şimdi aldığım hatanın sebebi bulabilir mi.Şimdi bize 2 aylık geçici bir çözüm lazım. Çalışmayan dc'yi silsem nolur  tek dc'de çalışsam.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 28/09/2016 13:21

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Domain controllerın çalışmadığıa nereden vardınız ?

Şöyle deneyin domain controllerin ip adresine bakın ve ardından domaine alacağınız makinenin dns adresini dcnizin ipsi ile değiştirin.

Sonra domaine katılma işlemi yapın. Domaine katıl dediğinizde sizden kullanıcı adı şifre isteyecektir. Domain administrator şifresi girin veya domaine ait kullanıcı ile girmeyi deneyin. Sonucu ve eğer hata alırsanız hata mesajınızın görüntüsünü bu post üzerinden paylaşın.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 28/09/2016 13:46

(@KeremYener)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

2. domain controller fiziksel olarak kapalıydı ben açtım yalnız şifresi olmadığı için fiziksel olarak da giriş yapamadım.

Dediğiniz gibi dns adresini 1.dc'in ip'sini versem de aynı hayatı vermekte.

Etki alanına katılma girişimi sırasında aşağıdaki hata oluştu.Ağ yolu bulunamadı.

Gönderildi : 28/09/2016 13:55

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Merhaba,

Basit kalacak ama clientın internete çıktığına emin misiniz ?

Gönderildi : 29/09/2016 05:01

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

2. domain controller fiziksel olarak kapalıydı ben açtım yalnız şifresi olmadığı için fiziksel olarak da giriş yapamadım.

Etki alanına katılma girişimi sırasında aşağıdaki hata oluştu.Ağ yolu bulunamadı.

Kerem bey,

erişim sağladığınız dc üzerinde, fsmo rollerini kontrol edin.

dc ve client tarafında firewall veya 3.party güvenlik ürünleri mevcut ise, devre dışı bırakın.

fsmo rolleri, erişim sağlayabildiğiniz server üzerinde ise, dns kayıtlarını gözden geçirip, client tarafında dns çıktılarının doğruluğunu kontrol edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2016 11:05

(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member

Kerem bey,

erişim sağladığınız dc üzerinde, fsmo rollerini kontrol edin.

dc ve client tarafında firewall veya 3.party güvenlik ürünleri mevcut ise, devre dışı bırakın.

fsmo rolleri, erişim sağlayabildiğiniz server üzerinde ise, dns kayıtlarını gözden geçirip, client tarafında dns çıktılarının doğruluğunu kontrol edin.

Turan Hocam, fsmo rolleri doğru görünüyor. client ve dc tarafında da firewall açıkmış kapattım. virüs programı kurulu sadece ve dns kayıtlarını kontrolden kastınız nedir. 

dc servis ismine ping cevap veriyor. dc ip adresine clienttan ping cevap veriyor. ama domainadı.local olarak ping attığımda hiç bir cevap alamıyorum. dediğim gibi ben server üzerinde 2 ethernet vardı. domain kurduktan sonra ben diğer ethernete taktım ağ kablosunu ve ipyide diğer ethernete taşıdım. bu sıkıntı yaratmış olabilir mi. dc ve dns servisinde sorun var sanırım. ama nedir sorun anlamadım.

Gönderildi : 28/03/2017 02:56

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

dc üzerinde aynı ip adresini yeni eth. int. üzerine taşıyıp, eski eth. int. iptal ettiğiniz takdirde sorun yaşamamanız gerekir.

dns kayıtları ile dns manager tarafını kontrol etmeniz.

dns ile ilgili referans adres fikir verebilir.

https://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-domain-name-system.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2017 03:04

Paylaş: