Forum

File Server İzinler...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server İzinleri

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@UgurONDUC)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Kullandığımız Windows Server 2008 Standart sisteminde File Server yapısında dosyalar paylaşım üzerinden kullanılmaktadır. Bir klasörümüzde bulunan dosyalarda değişiklik yazma vb. izinleri yapılacak fakat dosya silme işlemi olmayacak. Bunu izinlerde tanımlamasını yapıyorum delete kısımlarını deny full control haricindekileri allow yaptım. Fakat excel dosyasında herhangi bir yazma işlemi olduğunda erişim engellendi demektedir. yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 27/09/2016 17:10

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhaba ;

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/paylasim-ve-guvenlik-sharing-and-security.aspx  bu makale size yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 28/09/2016 14:05

(@UgurONDUC)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Makaledeki adımlarla aynı şekilde yapılmıştı zaten burada Excel ve Word dosyalarının oluşturduğu gizli temp dosyaları mevcut bunlar problem yaratmak sanıyorum. Çünkü txt dosylarında değişiklik okuma yazma yapılıyor fakat silemiyor istenilen düzey bu. read, write allow işaretliyken delete kısmında deny işaretli olduğunda silme istenilen gibi fakat kaydet dediğimizde erişim engellendi demektedir bununla birlikte temp dosyası oluşturmaktadır.

Gönderildi : 29/09/2016 11:39

Paylaş: