Forum

GPO Editleme sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Editleme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
514 Görüntüleme
(@onuryel)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Server 2012 kurulu DC de internet explorer 11 için autoconfig url ayarlaması yapmak istiyorum bunun için pac dosyası kullanmaktayım.

Sorunum şu register üzerinden proxy ayarını değiştirmek için eski policy üzerinde ayarlama yaptım o satırı sildim yeniden oluşturdum ancak ne yaparsam yapayım client hala eski proxy adresini algılamakta. DC üzerinde policy ayarladıktan sonra gpupdate yaptım kullanıcı üzerinde defalarda gpupdate ve restart işlemleri yaptım ancak regedit üzerinden baktığımda hala eski ayarları algılamaktadır.

Gpresult ile çektiğim raporda kullanıcı Baskın GPO olarak belirttiğim policyi almakta ancak editlemeden önceki halini görmektedir. 

Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 08/09/2016 18:40

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba GPO yu User Configuration üzerinde mi yapıyorsunuz?

Normal GPO ile

https://blogs.msdn.microsoft.com/askie/2015/10/12/how-to-configure-proxy-settings-for-ie10-and-ie11-as-iem-is-not-available/

ADM ile

http://www.alexheer.co.uk/it-blog/configuring-ie11-settings-via-group-policy

örnekleri var, bunları inceleyebilir misiniz?

Gönderildi : 09/09/2016 13:58

(@onuryel)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut bey merhaba,

Yanıtınız için teşekkürler. Evet sizin belirttiğiniz şekilde yaptım ancak sorun şu şekilde ilerlemekte. Bu policyler kullanıcı bazlı yapılmasına rağmen bir kullanıcı a makinesine login olunca bu kuralları almakta ancak b makinesine login olduğunda almamaktadır. Gpresult komutu ile incelediğim zaman eski kuralları almakta kullanıcı.

Gönderildi : 19/09/2016 14:34

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba, GPO da önemli olan kriter şudur. policy i (gpo yu) computer configuration üzerinde hazırlamışsanız gpo yu linklediğiniz OU altında etkilenecek bilgisayarlara etki eder. aynı durum klullanıcılar içinde geçerlidir. Eğer user bazlı gpo oluşturmuşsanız user in olduğu OU ya hazırladığınız gpo yu linklemelisiniz.

Test için şunu yapabilirsiniz.

1- Yeni bir ou oluşturun adı nı örneğin XXX  verin

2- Onur kullanıcısı bu politikadan etkilenecek olsun onur kullanıcısını ve onun kullandığı bilgisayarı bu oluşturduğunuz XXX ou suna atın ve test edin. sonra onur kullanıcı sı ile başka bir bilgisayarda oturum açın. XXX ousunda olan bilgisayar olmasın bu, kafanızda daha net oturacaktır. bu şekilde kontrol edip, doğru ayarları yapmış olacaksınız.

Gönderildi : 19/09/2016 14:44

Paylaş: