Forum

iso 27001 backup ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iso 27001 backup yedekleme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

iso 27001 denetlemesine gireceğiz. fakat formlardan dolayı sıkıntı çekiyorum. acaba server bakım ve backup işlemleri için dolduracağım form örneği varmı.

ayrıyeten sistem odası için bir form varmı

Gönderildi : 08/09/2016 11:36

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Ahmet bey,

kurumunuzu temsilen bir danışmanınız vardır, gerekli formlar ile ilgili yardım isteyebilirsiniz.

ayrıca 27001/2 için rehber döküman var, kurumunuz adına satın alarak, tüm adımları takip edebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/09/2016 11:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Elimde var ama çok editleme yapmam lazım bu nedenle paylaşamam. Ancak hocamın dediği gibi danışman var ise yardımcı olacaktır.

Ancak siz bir plan oluşuturun ve buna kalite dökümantasyon sisteminde isim ve numara verin.

Formun içerisinde yedeklemelere derece verin. Örnek Mavi Kırmızı. Maviler bu kapsamdadır böyle yedeklenir. Kırmızılar bu kapsamdadır böyle yedeklenir şeklinde açıklayın. 

Sonrasında sunucu,elektrik,internet gibi hangi unsurlar yedeklenecekse bunların isimlerini hangi türde yedeklemede olduğunu hangi aralıkla kimler tarafından yerdeklendiğini bir tabloda ayarlayın.

Bu konularda sorun olması durumunda iletişim kurulacak kişiler tablosunuda oluşturun ve bitirin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/09/2016 19:24

Paylaş: